Sportas

2017.12.13 14:00

Lietuviams nesėkmingai susiklostė 100 m peteliške rungties atranka

LRT.lt2017.12.13 14:00

Kopenhagoje vykstančiame Europos plaukimo trumpajame 25 metrų baseine čempionate trečiadienį startavo pirmieji Lietuvos plaukikai. 100 metrų peteliške rungtyje varžėsi Deividas Margevičius ir Tadas Duškinas, tačiau į pusfinalį nepateko.

Pirmasis į 6500 žiūrovų talpinančioje, šiemet atidarytoje Karališkojoje arenoje įrengtą baseiną šoko T. Duškinas. 22 metų kaunietis startavo antrajame atrankos plaukime 8 takelyje. Lietuvis užtikrintai pirmavo po pusės distancijos (23,47 sek.) ir išlaikė persvarą iki pat plaukimo pabaigos – jis 100 metrų peteliške įveikė per 52,03 sek. Jis artimiausią persekiotoją airį Brendaną Hylandą aplenkė 0,17 sek.

„Plaukti sekėsi ganėtinai smagiai, ypač pirmoje distancijos pusėje, tačiau nepataikiau tinkamai atlikti antrojo posūkio ir tai nulėmė prastesnį rezultatą nei tikėjausi“, – sakė iš JAV į čempionatą atskridęs sportininkas.

LRT stop kadras

Kiek vėliau, penktajame plaukime startavo ir kitas Lietuvos atstovas šioje rungtyje. Taip pat aštuntame plaukime startavęs D. Margevičius 100 metrų distanciją įveikė per 51,83 sek. ir savo plaukime liko septintas. 

„Galėjo būti ir geriau, bet, plaukiant antrą 25 metrų atkarpą, įkvėpdamas gavau netikėtą gurkšnį vandens, todėl pusę distancijos įveikiau lėčiau nei galėjau, bet antrą pusę „ištraukiau“ gerai. Tikiuosi, kiti startai bus geresni ir be klaidų. Atiduosiu visas jėgas ir stengsiuosi pasirodyti kuo geriau“, – po plaukimo sakė D. Margevičius.

Šio rezultato nepapako, kad lietuvis patektų į rungties pusfinalį. Jis nuo paskutinę, bilietą į pusfinalį garantuojančią 16 vietą užėmusio graiko Andreaso Vazaioso atsiliko net 0,5 sek. Tam, kad patektų į kitą etapą, D. Margevičiui būtų reikėję pagerinti Danui Rapšiui priklausantį Lietuvos rekordą – 51,53 sek. Kaunietis čempionate dar startuos 50 ir 200 m peteliške rungtyse. D. Margevičius bendroje rungties įskaitoje užėmė 25 vietą, T. Duškinas – 27 vietą. Pastarasis sportininkas dar rungtyniaus 50 m peteliške ir 50 m l. stiliumi rungčių atrankose.

Europos plaukimo trumpajame baseine (25 m) čempionatas vyksta gruodžio 13–17 dienomis Danijos sostinėje Kopenhagoje. Lietuvių pasirodymus tiesiogiai transliuoja LRT KULTŪRA ir LRT.lt.

Plačiau apie čempionatą – apžvalgoje.