Sportas

2017.11.11 21:54

Brazilijoje „pole“ poziciją iškovojo V. Bottas

f-1.lt2017.11.11 21:54

Brazilijoje vykusioje F-1 kvalifikacijoje „pole“ poziciją iškovojo „Mercedes“ pilotas Valtteri Bottas.

Suomis antroje vietoje likusį „Ferrari“ atstovą Sebastianą Vettelį aplenkė vos 0,038 sek.

Favoritu nugalėti kvalifikacijoje buvo laikomas ketvirtąjį čempiono titulą jau užsitikrinęs Lewisas Hamiltonas. Bet britas jau važiavimų pradžioje išlėkė už trasos ribų ir patyręs avariją pasitraukė iš tolimesnės kovos.

Iš kvalifikacijos pasitraukus L. Hamiltonui, kitas „Mercedes“ pilotas V. Bottas buvo greičiausias pirmoje važiavimų dalyje, bet antroje ir trečioje atsilikinėjo nuo S. Vettelio.

„Ferrari“ pilotas pirmavo, bet paskutiniuoju bandymu nesugebėjo pagerinti savo rezultato. Tuo tarpu V. Bottas savo rezultatą pagerino 0,120 sek. ir užfiksavęs geriausią rezultatą iki tol pirmavusį S. Vettelį aplenkė vos 0,038 sek.

Antrasis „Ferrari“ pilotas Kimi Raikkonenas liko trečias, mažiau ne dviem dešimtosiomis sekundės dalimis atsilikęs nuo S. Vettelio. „Red Bull“ lenktynininkas Maxas Verstappenas buvo paskutinis iš pirmojo ketverto, kuriam pavyko įveikti vieną Interlagos trasos ratą greičiau nei per 1 min. ir 9 sek.

Penktas važiavimus baigė antrasis „Red Bull“ pilotas Danielis Ricciardo, bet australui bus pritaikyta 10 starto pozicijų bauda už MGU-H keitimą jo bolide.

„Force India“ lenktynininkas Sergio Perezas liko už greičiausiųjų penketuko ribos. Šeštą startinę poziciją iškovojęs meksikietis kvalifikacijoje aplenkė Fernando Alonso, Nico Hulkenbergą, Carlosą Sainzą ir Felipę Massą, kuris važiavimų pabaigoje vos nesusidūrė su C. Sainzu.

Pirmą kartą nuo Singapūro GP „Force India“ lenktynininkas Estebanas Oconas nepateko į paskutinę kvalifikacijos dalį.

Kol trasos personalas iš trasos šalino sudaužytą L. Hamiltono bolidą, „Williams“ mechanikai spėjo sutvarkyti Lance‘o Strollo automobilį. Į trasą išvažiavęs kanadietis sugebėjo užfiksuoti tik aštuonioliktą rezultatą. Sportininkui bus skirta 5 starto pozicijų baudą už pavarų dėžės keitimą.