Naujienų srautas

Sportas2017.04.02 12:01

A. Palšytė: nuo depresijos iki aukso medalio

„Perkopti dviejų metrų aukštį iki šiol pavyko labai nedaugeliui moterų“, – sako Airinė Palšytė, prieš mėnesį Belgrade peršokusi 201 cm. Tik jos artimieji ir tie, kurie domisi šia sporto šaka, žino, kad dėl kiekvieno centimetro dirbama metų metus.

Sportininkė ne tik nušluostė visoms konkurentėms nosį, bet ir pagerino Lietuvos rekordą bei pelnė ilgai lauktą aukso medalį.

Iki auksinės pergalės moteris ėjo ilgai. Užsispyrusi ir kovotojos dvasią turinti sportininkė sunkiai dirbo, kad pasiektų savo.

Tačiau lemtingu momentu vis kas nors pakišdavo koją – traumos būdavo dažnos palydovės. 

Prieš porą metų Pekine vykusiame lengvosios atletikos čempionate ji galėjo ir nedalyvauti.

Po intensyvaus pasirengimo mergina jautėsi pavargusi, bet į tai nekreipė dėmesio, kol, darydama pratimą, pajuto didžiulį skausmą nugaroje. 

BNS nuotr. 

„Dvi savaites iki pasaulio čempionato negalėjau išlipti iš lovos. Tuo metu tai buvo blogiausia, kas galėjo nutikti“, – prisimena A. Palšytė.

Tačiau su dideliu skausmu nuvykusi į čempionatą mergina jame dalyvavo ir užėmė 14 vietą. 

„Ši profesija reikalauja nemažai dvasios stiprybės“, – sako sportininkė.

Jos reikia ne tik tam, kad iššoktum gerokai aukščiau virš savo galvos, bet ir atlaikytum visuomenės spaudimą: kai iškovoji aukštą prizinę vietą, su tavimi laimi ir džiaugiasi visa šalis, bet jei fortūna nusisuka – lieki vienui vienas. 

Tuo metu rezultatams įtakos turi ir tokios detalės, kaip laiko juosta. Taip atsitiko ir Rio de Žaneiro olimpinėse varžybose, kai sportininkė patyrė nesėkmę. 

BNS nuotr. 

Nuo tada pasigirdo kalbos apie tai, kad ji rimtai galvoja apie pertrauką karjeroje ir vaikelį. Tačiau, gerai viską apgalvojusi, mergina suprato, kad dabar – ne laikas trauktis.

„Draugui buvo skaudu. Jis tikėjosi, kad rudenį baigsiu karjerą, tačiau mano sprendimas buvo kitoks“, – kalbėjo A. Palšytė.

Lengvaatletė neslėpė, kad pokalbis su mylimuoju apie ateitį pareikalavo daug apmąstymų ir ryžto.

„Esu per jauna baigti karjerą. Be to, susiklostė itin palankios aplinkybės, nes dėl dopingo vartojimo buvo diskvalifikuotos Rusijos šuolininkės. Dabar mano tikslas – aukščiausias Tokijo olimpiados apdovanojimų pakylos laiptelis“, – planais dalinosi sportininkė.

Tačiau toks jos sprendimas nenudžiugino širdies draugo, buvusio lengvaatlečio Valdo Valintėlio.

Trejais metais vyresnis vyras tikėjosi jau dabar sukurti šeimą, susilaukti vaikų. Pora kartu jau aštuonerius metus, tačiau pastarieji ketveri buvo ypatingai sunkūs.

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidos „Gyvenimas“ pasakojime. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi