Sportas

2021.05.13 09:05

„Baltic Motorcyclists Association“ čempionato dalyviams – rekordinis prizinis fondas

LRT.lt2021.05.13 09:05

Šį savaitgalį į Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasą besirenkančius motociklų sporto profesionalus masins ne tik prasidedantis „Baltic Motorcyclists Association“ („BMA“) čempionatas, bet ir solidžios dovanos bei rekordinis prizinis fondas. Sezonas, prasidedantis varžybomis Kauno taurei laimėti, kurias pagal projektą „Iniciatyvos Kaunui“ finansuoja Kauno miesto savivaldybė, sportininkams žada daug gerų naujienų ir itin aktyvų bei rezultatyvų sezoną tiek varžybų kiekiu, tiek kovų intensyvumu, skelbiama organizatorių pranešime žiniasklaidai.

Rekordinis prizinis fondas

Siekdami pritraukti kuo daugiau motociklų sporto entuziastų, čempionato organizatoriai dalyviams siūlo itin patrauklų prizinį fondą.

Gatvinių motociklų vairuotojams, kurie planuoja varžytis „Street-Street“, „Street-Superbike 600“ ir „Street-Superbike1000“ klasėse, be saldžios pergalės siūlomas nemokamas bilietas 2022 metų „BMA“ sezonui. Šį prizą pirmosioms visų paminėtų klasių laimėtojams įsteigė „Navas Racing Club“, nuolat siekiantis motociklininkus edukuoti ir kviesti motociklu ratus sukti trasoje, o ne gatvėse. Bendra prizinio fondo vertė – net 9000 eurų.

Organizatorių teigimu, „Street-street“, „Street-Superbike 600“ ir „Street-Superbike 1000“ klasių 1–3 vietų nugalėtojai galės nemokamai ne tik dalyvauti pačiose varžybose, bet ir tą pačią dieną vykstančiose treniruotėse, įskaitant visus kito sezono renginius Lietuvoje ir Estijoje.

„Super-street“ ir „B1000“ klasių pirmosios vietos nugalėtojai džiaugsis solidžiomis „ENEOS“ alyvos dovanomis „C600“, „C1000“ ir „B1000“ klasių laimėtojams atiteks motociklų padangos, o užėmusieji antrąsias ir trečiąsias vietas šiose klasėse galės džiaugtis kokybiška „ENEOS“ produkcija. Taip pat visų sportininkų lauks kitų rėmėjų prizai: „Motobay“ motociklų aksesuarai, gausybė „Spark energy“ gėrimo dėžių.

Labiausiai patyrę lenktynininkai, kurie varžosi „Supersport“ ir „Superbike“ įskaitose, visą šių metų sezoną varžybose dalyvaus nemokamai. „BMA“ ir „Navas Racing Club“ atstovų teigimu, tai – dovana sportininkams už jų atsidavimą šiam pavojingam sportui. Taip pat organizatoriai patikino, kad visų prizinių vietų nugalėtojai neliks be prizų ir dovanų.

Renginio tvarkaraštis

Šeštadienis prasidės registracija ir privalomu dalyviams instruktažu. Po to – važiavimai grupėmis, į kurias dalyviai suskirstyti pagal turimus įgūdžius ir gebėjimus. Vienos grupės važiavimui skiriama po 18 minučių, taip vėžinantis visą dieną iki 18:00 valandos.

Tuo tarpu sekmadienis – tiesiog pulsuojantis adrenalinu. Jau dabar pirmųjų sezono varžybų laukia ne tik nauji sportininkai, bet ir buvusių sezonų nugalėtojai ir čempionai.

Varžybų dalyviai galės užsiregistruoti iki 09:30 valandos, po to visų laukia privalomas instruktažas („Briefingas“). 09:45 – 10:45 visi dalyviai suks pirmuosius ratus trasoje vadinamos apšilimo sesijos metu, po to – oficialios treniruotės. Na ir tuomet po pietų pertraukos trasoje kvalifikacinių važiavimų metu užvirs pirmosios sezono kovos dėl geresnės vietos starto rikiuotėje.

Pačios lenktynės turėtų prasidėti 14:50: pirmoji grupė, kuri kovos dėl pergalės – „Street-street“ ir „Street-Superbike 600“ klasių dalyviai. Jie varžysis važiuodami šešis ratus.

Po jų pergalės sieks „Street-Superbike 1000“ ir „Superstreet“ įskaitų sportininkai. Pastarieji sportininkai važiuos dviem ratais ilgesnę distanciją.

Po jų greičiausieji paaiškės „C600“ ir „C1000“ klasėse. Galiausiai, pergalės sieks labiausiai patyrusieji sportininkai, dalyvaujantys „B600“, „Supersport“ bei „B1000“, „Superbike“ ir „Senior TT“ įskaitose. Visų šių klasių dalyviai važiuos po 12 ratų.

Po šio savaitgalio, antrajam etapui dalyviai rinks Estijos „Audruring“ trasoje. Daugiau apie sezono naujienas ir visas renginių kalendorius – organizatorių internetiniame puslapyje www.nrc.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.