Sportas

2021.03.09 08:49

Tarptautinis olimpinis komitetas nepripažįsta Lukašenkos sūnaus paskelbimo Baltarusijos komiteto prezidentu

LRT.lt2021.03.09 08:49

Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) atsisako pripažinti Baltarusijos olimpinio komiteto rinkimus, kuriuose naujuoju organizacijos prezidentu išrinktas Viktoras Lukačenka, šalies autoritarinio lyderio Aliaksandro sūnus. Anksčiau Baltarusijos olimpinio komiteto prezidentu buvo pats Aliaksandras.

Prieš kelias savaites vykusios Baltarusijos olimpinio komiteto generalinėje asamblėjoje V. Lukašenko išrinktas prezidentu, o ledo ritulio federacijos prezidentas Dmitrijus Baskovas – vykdomojo komiteto nariu.

D. Baskovas yra įtariamas prisidėjęs prie žmogaus mirties per taikų protestą Minske. Anot kaltinimų, D. Baskovas yra vienas vyrų, sumušusių Romaną Bandarenką, kuris vėliau mirė ligoninėje.

Praėjusių metų gruodį IOC uždraudė A. Lukašenkai ir V. Lukašenkai atvykti į olimpinės šeimos renginius – visų pirma tai taikoma olimpinėms ir paralimpinėms žaidynėms Tokijuje.

Sankcijos taikomos ir kitiems oficialiems Baltarusijos valdžios asmenims – jie negali nei gauti akreditacijų į žaidynes, nei būti į jas pakviesti kaip svečiai.

Nepripažįstant pastarosios generalinės asamblėjos ir rinkimų, IOC sankcijos jiems lieka galioti. Taip pat sustabdyti bet kokie IOC mokėjimai Baltarusijos olimpiniam komitetui, išskyrus lėšas, skirtas sportininkų stipendijoms ir jų pasirengimui būsimosioms žaidynėms.

IOC ragina tarptautinis atskirų sporto šakų federacijas užtikrinti Baltarusijos sportininkų teises dalyvaujant varžybose, siekiant kelialapių į žaidynes ir joms rengiantis.

Vis dar išlieka ir tikimybė, kad Tokijo olimpinėse žaidynėse nebus Baltarusijos vėliavos, o šios šalies atletai varžysis kaip neutralūs sportininkai.