Sportas

2021.03.03 11:52

Po COVID-19 protrūkio Vilniaus klubuose – vieni sėdi karantine, kiti buriasi stadione treniruotėms

Rokas Suslavičius, LRT.lt2021.03.03 11:52

„Laikantis nustatytos tvarkos užsikrėtę asmenys atsidūrė saviizoliacijoje, o sveiki žaidėjai tęsia treniruočių procesą nuotoliniu būdu“, – taip vasario 26 dieną Vilniaus „Riterių“ pranešime buvo teigiama nustačius, kad klube yra susirgusių COVID-19 virusu.

Tačiau 15min.lt žurnalistas Mantas Krasnickas antradienį po pietų paviešino, kad „Riteriai“ nuotolinį būdą iškeitė į susibūrimą ir treniruotes LFF stadione.

Kol kas pagal galiojančias taisykles Lietuvoje ne tarptautinėms varžyboms besiruošientiems sportininkams galimybės iš savizoliacijos išeiti anksčiau nei po 10-ies dienų nėra.

Jei kontakto tarp sveikų ir užsikrėtusiųjų nebuvo išvengta, tai pagal taisykles kontaktavę žaidėjai taip pat turėjo atsidurti saviizoliacijoje.

Tačiau su LRT.lt portalu bendravęs „Riterių“ klubo prezidentas Janas Nevoina teigė, kad šiuo metu treniruotėse pluša tik tie, kurie neturėjo kontaktų su užsikrėtusiais.

„Jeigu jiems yra paskirta izoliacija, tai tie ir izoliavosi. Dabar tiksliai nepasakysiu, tačiau turime virš 7-8 teigiamų atvejų, jie yra saviizoliacijoje.

Pas mus klube yra priskirti atsakingi žmonės, kurie bendrauja su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru (NVSC), laikosi visų nustatymų ir jų nurodymų. Jeigu bus užfiksuoti kažkokie pažeidimai, tai mes atitinkamai ir reaguosime.

Mes tikrai vadovaujamės taisyklėmis“, – teigė J. Nevoina.

Tačiau šioje istorijoje klaustukų kyla dėl to, ar tikrai „Riterių“ žaidėjai viso pasiruošimo metu plušėję kartu galėjo išvengti kontaktų tarp šiuo metu sportuojančių treniruotėse ir saviizoliacijoje esančių su teigiamais atvejais.

LRT.lt pavyko susisiekti su NVSC atstovais, kurie patvirtino, kad jiems situacija su „Riterių“ klubu yra žinoma ir šiuo metu tiriamas protrūkis jų gretose. Organizacijos teigimu, pirmadienį jie turėjo informacijos apie 2 teigiamus užsikrėtimo atvejus, tačiau dėl jų kitiems žaidėjams izoliuotis nereikėjo.

„Riteriai“ vėliau pirmadienį jau gavo atsakymus apie daugiau teigiamų atvejų jų gretose. NVSC dėl Vilniuje ne vieną šimtą siekančių užsikrėtusiųjų skaičių per dieną paprasčiausiai nespėjo išnagrinėti galimų kontaktų. NVSC atstovai LRT.lt patvirtino, kad antradienį su klubu susisiekti nepavyko.

Panašu, kad A lygos valdybos pirmininko J. Nevoinos valdomas klubas formaliai taisyklių nepažeidė, tačiau susibūrimą treniruotėms tokie situacijoje veikiausiai galima pavadinti itin neatsakingu.

Juolab kad panašioje situacijoje prieš A lygos startą atsidūrė ir Vilniaus „Žalgirio“ klubas, tačiau Lietuvos čempionai pasielgė kiek kitaip. Su LRT.lt bendravusi komandos vadovė Vilma Venslovaitienė atskleidė, kad žalgiriečiai laiką leidžia saviizoliacijoje.

„Dabar sėdime karantine. COVID-19 yra su mumis, reikia mokėti susigyventi. A lygą pradėsime nuo antro turo. Objektyviai mes negalime žaisti.

Tačiau svarbu, kad niekas neserga rimta forma, bet turime pasveikti“, – LRT.lt portalui sakė V. Venslovaitienė.

Ji taip pat patvirtino, kad laikantis visų taisyklių treniruočių procesą bus galima atnaujinti anksčiausiai trečiadienį.

Būtent šios Vilniaus ekipos turėjo atidaryti naująjį A lygos sezoną kovo 5 dieną, tačiau žalgiriečių prašymu rungtynės buvo atidėtos.