Sportas

2021.01.27 10:56

Sniego žala futbolui: savivaldybės maniežo kupolas neatlaikė, privatus stovi dėl bendruomenės talkos

atnaujinta nuotraukomis
Paulius Cubera, LRT.lt2021.01.27 10:56

Išaušus trečiadienio rytui po didžiulės ir stiprios Vilniuje siautusio pūgos pastebėta, kad Pilaitėje sugriuvo pripučiamo futbolo maniežo stogas. Šalia Pilaitės gimnazijoje esančiame aikštyne dar antradienio vakarą treniravosi Lietuvos čempionai Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai, čia du kartus per savaitę treniruojasi ir elitinė aukšto meistriškumo „Ateities“ futbolo mokyklos vaikų grupė. Laimei, šį kartą maniežas buvo tuščias ir pavyko išvengti rimtesnės nelaimės.

Pilaitėje kupolas, neatlaikęs sniego sankaupos, suplyšo ir subliuško apie trečią valandą nakties, tačiau viduje nieko nebuvo.

Kaip LRT.lt sakė Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas, prižiūrėtojai, greičiausiai nujausdami galimą nelaimę, net ir futbolo vartus suguldė, kad kupolo subliuškimo atveju jis būtų kuo mažiau apgadintas.

„Aiškiai matosi, kad ties viduriu suplyšo plastikinė dalis, nes siūlės neatlaikė didžiulio sniego kiekio. Laukiame iš policijos vaizdo kamerų įrašų, kreipėmės į draudimo kompaniją, nes objektas yra draustas, pasikvietėme ir kupolo gamintojus, aiškinsimės situaciją“, – teigė V. Benkunskas.

Vicemeras užtikrino, kad Pilaitės maniežas yra draustas objektas, tad draudimo kompanija turėtų ir padengti remonto nuostolius.

Dar antradienio vakarą Pilaitės stadione treniravosi Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubas, kurio trenerio asistentas Žydrūnas Grudzinskas portalui LRT.lt sakė, kad treniruotėje buvo juntama, kad kupolas gali neatlaikyti: „Matėsi, kad į šonus nukritęs sniegas labai spaudžia kupolą, viršus tarytum pulsavo nuo sniego, įdubdavo.“

Treniruotes „Žalgirio“ futbolininkai tikisi perkelti į „Sportimos“ maniežą.

Tuo tarpu antrasis Vilniuje esantis panašus objektas – BFA futbolo akademijos arena – bent jau kol kas snygį atlaikė.

‼️Reikalinga PAGALBA 🙏‼️ Mūsų BFA areną užsnigo tiesiogine žodžio prasme ir kyla pavojus, kad stogas gali įplyšti🥺 Mūsų...

Posted by Baltijos Futbolo Akademija on 2021 m. sausio 26 d., antradienis

Socialiniame tinkle „Facebook“ akademija dar antradienį dalijosi nuotraukomis, kaip akademijos personalas ir treneriai su sniego kastuvais tvarko pripučiamo kupolo aplinką, kasą sniegą ir jį neša lauk. BFA kvietė į talką prisidėti ir akademijos bendruomenę, o kitu įrašu jau trečiadienį ryte dėkojo mokinių tėveliams už darbą.

„Žinojome, kad taip gali būti. Visų pirma reikia laiku įjungti šildymą, dar prieš pradedant snigti. Paprastai šildymas įjungiamas valanda prieš treniruotę, o mes jau dvi paras šildome be sustojimo. Mums didžiausias iššūkis yra surinkti sniegą, kuris nuo viršaus čiuožia ir renkasi apačioje. Renkasi mūsų bendruomenė į talką ir kasa sniegą, o ant paties kupolo nieko nėra – sniegas tirpsta ir leidžiasi į apačią“, – portalui LRT.lt sakė BFA akademijos direktorius Ivanas Švabovičius.

Anot jo, eksploatacijos taisyklėse įrašyta, kad tokio sniego atveju būtina kupolo viduje neišjungti šildymo ir maksimaliai padidinti slėgį, kad kupolas būtų kiek galima labiau išsipūtęs.

„Pagal fiziką juk šiltas oras kyla į viršų, viršuje yra kur kas šilčiau, sniegas tirpsta ir leidžiasi žemyn. Ačiū Dievui, kol kas atlaikome“, – kalbėjo I. Švabovičius.

BFA akademijos direktorius nenorėjo spėlioti, kodėl galėjo neatlaikyti Pilaitės gimnazijos stadiono kupolas, bet V. Benkunskas teigė, kad Pilaitėje visų pirma aikštė yra didesnė, be to skiriasi šildymo sistemos.

„Paskutinę parą susiformuodavo sniego perteklius, bet jis nučiuoždavo žemyn. Buvo maksimaliai padidintas slėgis, maksimaliai padidinta temperatūrą, tačiau snigo per intensyviai, kad sniegas nuvažiuotų žemyn. BFA ventiliatoriai, kurie paduoda šiltą orą yra dujiniai, o Pilaitėje dyzeliniai, technologija panaši, tačiau jos nelaimės išvengti nepakako“, – teigė V. Benkunskas.

Pilaitės futbolo maniežo rekonstrukcija kainavo 2,25 mln. eurų.