Sportas

2020.09.21 19:23

Mariui aklumas įveikti maratono netrukdo: didžiausias iššūkis – sprendimas galvoje

LRT.lt2020.09.21 19:23

LRT PLIUS laida „Į sveikatą!“ pasitinka dar du herojus – LRT sporto skyriaus prodiuserį Ramūną Grumbiną ir bėgiką Marių Maželį. Nors Marius – neregys, problemų bėgant jam dėl negalios nekyla. „Užtenka padėti ranką ant peties“, – sako Ramūnas. Vyrai kartu bėgioja dar nuo 2017-ųjų.

„Sportas yra neatsiejama mano gyvenimo dalis – bėgimas, mankštos ir plaukiojimas“, – sako M. Maželis.

Mariui aklumas įveikti maratono netrukdo: didžiausias iššūkis – sprendimas galvoje

2017-aisiais M. Maželis su R. Grumbino pagalba įveikė savo pirmąjį gyvenimo maratoną.

„Didžiausias iššūkis yra padaryti sprendimą savo galvoje, o tai, kada įveiksi maratoną, yra tik laiko klausimas. Jeigu tu išsikeli tikslą, susidedi momentus, kaip tu tai darysi, tada tiesiog tai įveiki“, – savo apsisprendimą nubėgti maratoną aiškino M. Maželis.

Kaip sako pašnekovas, jis pats nėra didžiausias pavyzdys žmonėms. Jį įkvepia ir šalia jo bėgantis R. Grumbinas, kuris dar pats prieš metus vos galėjo pakilti iš lovos, kai vyrą pakirto erkinis encefalitas.

„Daug kas sako, kad aš įkvepiu žmones, bet mane taip pat yra kas įkvepia – tas pats Ramūnas, kuris prieš metus sunkiai galėjo kalbėti, o dabar gyvena pilnavertį gyvenimą ir nuplaukia 10 kilometrų“, – tęsė M. Maželis.

Pats R. Grumbinas, su M. Maželiu kartu įveikęs ne vieną šimtą kilometrų, teigia, kad žmonės dažnai nuvertina savo galimybes.

„Žymiai patogiau sakyti, kad aš kažko negaliu. Galbūt kažkada galėjau, bet dabar nebe. Marius yra vienas iš tų žmonių, apie kurį pagalvojus, labai lengva pačiam priimti sprendimą ir negailėti savęs. Aktyvus gyvenimas padaro laimingą ne tik mane, bet ir aplinkinius“, – kalbėjo R. Grumbinas.

Būtent kartu su vyrais maratoną bėgo ir R. Grumbino žmona Marija, kuri, pasak M. Maželio, jam padėjo pačiame sunkiausiame ruože.

„Ramūno žmona man padėjo įveikti visą trasą. 35 kilometre man jau buvo labai sunku, tuomet aplankė daug minčių ir noras sustoti“, – prisimena Marius.

„Kiekvieno kelias turi būti unikalus. Tikrai ne bus tokio pat Ramūno ar tokio paties Mariaus. Vis tiek bus savitas ir įdomus kelias“, – pridūrė M. Maželis, ateityje svajojantis užlipti ant parketo ir sudalyvauti šokių konkurse.