Sportas

2020.09.18 12:23

Po skandalo prabilo Lavrinovičiai: turime teisę reikalauti, kad mūsų nevadintų „nuteistais prievartautojais“

LRT.lt2020.09.18 12:23

Pastarosiomis dienomis kilęs skandalas, kai Jurgis ir Erica Didžiuliai pranešė atsisakantys „Telia“ paslaugų dėl to, kad šie reklamai pasitelkė anksčiau teistus brolius Lavrinovičius, sulaukė ir pačių brolių atsako – Darjušas Lavrinovičius feisbuke pasidalino viešu brolių kreipimusi.

Broliai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai kreipimesi pažymi turintys teisę reikalauti, kad jų „nevadintų „nuteistais prievartautojais” ir nebesietų su nusikaltimu“.

„Susipažinome su Jurgio Didžiulio pozicija apie tai, kad bausmės atlikimas prieš 16 metų iš esmės nieko nereiškia, nes „tam tikram segmentui, tam tikrai daliai žmonių tai gali būti skausminga“. Anot J. Didžiulio – dabar yra kaip tik priešingai – mūsų pasiekti laimėjimai siunčia signalą, kad „niekam tai nerūpi ir niekas rimtai nežiūri į smurtą prieš moteris“, – rašoma kreipimesi.

Krepšininkų kreipimesi pabrėžiama, kad už jaunystėje atliktus nusikaltimus jie jau „išpirko kaltę prieš visuomenę“.

„Mums rūpi, mes gailimės, mes atlikome bausmę. Pagal visus Lietuvos Respublikos įstatymus. Ir jų laikomės. Įstatymas sako, kad mes esame išpirkę kaltę prieš visuomenę. Tačiau praėjus beveik 20-čiai metų, ši situacija eskaluojama iš naujo, ir iš naujo, o mes dabar jau vaizduojami kaip visų smurtą patyrusių moterų kančių priminimu.

Todėl, vadovaujantis galiojančiomis teisės aktų normomis, mes turime teisę reikalauti, kad mūsų nevadintų „nuteistais prievartautojais“ ir nebesietų su nusikaltimu, nes, kaip minėta, tai imperatyviai numatyta įstatyme: mes atlikome bausmę ir turime teisę į visavertį visuomeninį gyvenimą“, – rašoma kreipimesi.

Anot Lavrinovičių, „dabar siekiama suformuoti vieša nuomonė apie tai, jog mes esame neverti pilnaverčių visuomenės narių statuso, kad turime riboti savo viešą kultūrinę, ekonominę, socialinę veiklą iš esmės pažeidžia ne tik mūsų, bet ir mūsų šeimų teises, garbę ir orumą“.

„Aktyvūs visuomenės veikėjai, publikuodami stigmatizuojančio pobūdžio įrašus apie mus, siekdami priminti visuomenei apie mūsų „nusikalstamą praeitį“, ir tokiu būdu riboti mūsų galimybę pilnaverčiai dalyvauti visuomeniniame gyvenime, neįvertina fakto, kad jų pačių tokio pobūdžio veiksmai atitinka Baudžiamajame kodekse įtvirtintą nusikalstamos veikos sudėtį: „Tas, kas atliko veiksmus, kuriais siekta žmonių grupei ar jai priklausančiam asmeniui dėl socialinės padėties sutrukdyti lygiomis teisėmis su kitais dalyvauti ekonominėje, socialinėje, kultūrinėje ar kitoje veikloje“, – rašoma kreipimesi.

Broliai Lavrinovičiai pažymi, kad tikisi, jog prieš juos nukreipti veiksmai „bus įvertinti kompetentingų institucijų“.

Diskusijos apie brolius Lavrinovičius kilo po to, kai Jurgio Didžiulio ir Ericos Jennings šeima paskelbė atsisakantys „Telia“ paslaugų, nes jų reklaminiais veidais tapo Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai, atlikę bausmę už išprievartavimą. Trečiadienį „Telia“ pranešė, kad reklamą stabdo.

Portalas LRT.lt primena, kad Lavrinovičiai ir jų pusbrolis 1999 metais buvo nuteisti už grupinį nepilnametės išžaginimą. Lavrinovičiams buvo paskirta 5 metai laisvės atėmimo, jų pusbroliui – 6 metai. Daug diskusijų ir tada sukėlė D. Lavrinovičiaus ir nukentėjusios merginos vestuvės, pati mergina vėliau pakeitė parodymus ir neigė išžaginimo faktą. Atlikus bausmę Lavrinovičių teistumas panaikintas praėjus penkeriems metams. 2000 metais nukentėjusioji mergina buvo nuteista, ji buvo apkaltinta, kad davė melagingus parodymus, tačiau nuo realios laisvės atėmimo bausmės buvo atleista.

LRT.lt taip pat primena, kad Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai vis dar nėra baigę karjerų ir kitame sezone atstovaus Šakių „Vyčio“ ekipai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt