Sportas

2020.04.15 21:22

Koronavirusu užsikrėtusi olimpietė Vaiciukevičiūtė jau pasveiko: dabar jausmai ir emocijos yra labai geros

Dovilė Šeduikytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.04.15 21:22

Paviešintas pirmasis koronaviruso atvejis tarp Lietuvos sportininkų buvo apgaubtas paslaptimi. Pirmadienį Lietuvos lengvosios atletikos federacija išplatino pranešimą, kuriame federacijos prezidentas Eimantas Skrabulis atskleidė, kad vienam sportininkui diagnozuotas koronavirusas. Federacija nenorėjo viešinti sportininko tapatybės, bet LRT televizijai apie koronavirusio diagnozę prisipažino ėjikė Živilė Vaiciukevičiūtė.

„Tik vienas mūsų šalies lengvaatletis yra susirgęs koronavirusu, bet forma yra nesunki, jis sėkmingai sveiksta. Lengvaatlečių šeima yra didelė, o atvejis žinomas tik vienas“, – pranešime buvo cituojamas E. Skrabulis.

Pati ėjikė su žiniasklaida nusprendė bendrauti tik sulaukusi dviejų neigiamų COVID-19 testų ir visiško pasveikimo. Dabar sportininkė jaučia didžiulį palengvėjimą: „Dabar jausmai ir emocijos yra labai geros. Tokios pakilios. Tiek laiko prasedėjau namuose. Ši žinia yra labai džiuginanti.“

Nuo koronaviruso pasveiko ėjikė Živilė Vaiciukevičiūtė: liga prasidėjo galvos skausmu

Grupė lengvaatlečių kovo 24 dieną grįžo iš stovyklos Turkijoje ir buvo karantinuoti Palangos viešbutyje, tačiau šiame būryje Ž. Vaiciukevičiūtės nebuvo. Ji grįžo keliomis dienomis anksčiau po stovyklų Portugalijoje ir Ispanijoje.

Geriausia praėjusių metų lengvaatletė yra įsitikinusi, kad apsikrėtė ilgos kelionės metu: „Manau, kad tikrai užsikrėčiau kelionėje, nes mes iš Ispanijos važiavome dviem traukiniais, buvome Barselonos oro uoste, pilnutėliame autobuse Frankfurto oro uoste, kur keliavome per terminalus. Pačiame oro uoste gal kažkur nepakankamai nusiploviau rankas ir pasigavau.“

Sugrįžusi ėjikė pilnai laikėsi karantino. Iškart pasireiškė ir koronaviruso simptomai: „Atsirado galvos skausmas, bet pirma galvojau, kad tiesiog nuo kelionių, bet jis vis sugrįždavo. Visur buvo daug naujienų apie koronavirusą, tai nusprendžiau, kad dėl šventos ramybės reikia pasitikrinti. Atsakymo sulaukiau tik baigiantis saviizoliacijai, dar vieną dieną papildomai buvau, kad sulaukčiau rezultatų. Ir paaiškėjo, kad teigiamas. Paskui dar šiek tiek gerklę skaudėjo, sloga, čiaudulys.“

Iš Pabradės kilusi sportininkė užsidarė namuose, jai maistą pristato artimieji.

Su ja stovyklavo dar keli sportininkai ir treneriai. LRT žiniomis, ėjiko Arturo Mastianicos tyrimas buvo neigiamas. Karantinavosi visa kartu su Ž. Vaiciukevičiūte stovyklavusi žmonių grupė.

Živilė Vaiciukevičiūtė buvo pirmoji Lietuvos lengvaatletė, iškovojusi teisę dalyvauti Tokijo olimpinėse žaidynėse. Tą ji padarė laimėdama Alytuje vykusias Europos sportinio ėjimo taurės varžybas: distanciją Viktoro Meškausko auklėtinė įveikė per 1 val. 29 min. 48 sek.

Lengvoji.lt po žinių apie atšauktas žaidynes kalbinta Ž. Vaiciukevičiūtė teigė, kad visuomenės sveikata yra svarbiausia.

„Ir liūdna, ir kartu atrodo, kad taip turėtų būti. Labai daug dirbome, nes šie metai olimpiniai, pasiruošimas po pasaulio čempionato buvo kitoks. Visus planus dėliojome apie olimpines žaidynes, kad pagrindinis pikas būtų parodytas tada. Tačiau tai yra teisingas sprendimas, nes svarbiausia yra žmonių, sportininkų sveikata. Jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė“, – tada sakė Ž. Vaiciukevičiūtė.

24 metų Rio de Žaniero olimpinių žaidynių dalyvė yra viena perspektyviausių Lietuvos lengvaatlečių. 2016 m. žaidynėse ji užėmė 56-ąją vietą, tačiau po metų pasaulio čempionate Londone jau buvo 17-a, o šiemet Dohoje – 23-ia. Europos U-23 čempionate 2017 m. ji iškovojo bronzą, o 2018 metų Europos čempionate liko per du žingsnius nuo medalio – penkta.

Pirmasis viešai paaiškėjęs koronaviruso atvejis tarp Lietuvos sportininkų buvo boksininko Tado Tamašausko, kuris per Velykas jau sulaukė pirmojo neigiamo testo, rodančio, kad boksininkas beveik pasveiko.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.