Sportas

2020.04.14 15:45

Koronavirusu persirgęs boksininkas kviečia atsakingiau žiūrėti į saviizoliaciją: kol virusas kažkur toli – elgesys nesikeičia

Brigita Virbalytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.04.14 15:45

Kovo viduryje olimpiniame bokso atrankos turnyre Londone kovojęs Tadas Tamašauskas, grįžęs į Lietuvą, užsidarė privalomoje 14 dienų saviizoliacijoje. Po dviejų savaičių namuose boksininkas atliko koronaviruso viruso testą ir netrukus sužinojo, kad yra užsikrėtęs COVID-19 virusu.

Sportininkui teko toliau atsiriboti nuo žmonos ir naujagimės dukrelės. Tiesa, prieš Velykas atliktas papildomas koronaviruso testas patvirtino, kad T. Tamašauskas virusu nebeserga. Boksininko lauks dar vienas testas, kuris galiausiai ir leis vadintis visiškai pasveikusiu.

„Grįžęs iš varžybų, kaip ir privaloma, užsidariau namuose saviizoliacijai. Tiesa, kalbėdamas telefonu su žmona keliskart nusičiaudėjau. Ji pusiau rimtai, pusiau juokais rekomendavo pasidaryti testą. Pagalvojau, kad tai nėra blogas sumanymas. Vis tiek planavome, kad žmona su vaiku grįš į namus, todėl dėl saugumo pasidariau testą. Atsakymas buvo teigiamas, – LRT TELEVIZIJOS naujienų tarnybai pasakojo T. Tamašauskas, savo šeimos gyvai nematęs dar nuo vasario pirmos dienos.

Jeigu ne žmona ir ne vaikas, nebūčiau tikrai daręs testo. Tiesiog neįtariau, kad užsikrėčiau virusu. Jaučiau bendrą kūną silpnumą. Visgi tai siejau su dvejomis savaitėmis praleistomis namuose. Maniau, kad tai natūrali savijauta.“

Sportininkas kartu su Lietuvos bokso rinktine kovo mėnesį buvo išskridęs į Londoną, kur kovo 14-ąją prasidėjo olimpinis bokso atrankos turnyras. Tiesa, jau po trijų kovų dienų varžybas nuspręsta atšaukti dėl koronaviruso grėsmės.

T. Tamašauskas Londone spėjo sudalyvauti vienoje kovoje, kurią pralaimėjo. Tiesa, pats sportininkas nesiryžo spręsti, kaip galėjo užsikrėsti virusu.

„Dėl viruso nepajaučiau jokių staigių permainų. Turėjau slogą nuo pirmosios stovyklos Baltarusijoje net iki dabar. Neįsivaizduoju, kur galėjau užsikrėsti virusu, – aiškino sportininkas. – Informavau rinktinės trenerį bei keletą draugų. Dabar yra sugriežtinta testo darymo tvarka. Kai aš dariausi testą, tarp testuojamų žmonių patekau nesunkiai. Rezultato laukiau penkias dienas. Tikriausiai tai dėl didelio žmonių antplūdžio. Dabar žmonės yra tikrinami tik su ryškiais simptomais. Žmonių tikrinama mažiau, todėl ir rezultatai ateina greičiau. Antrą kartą tiriantis rezultatas buvo praneštas per parą.“

View this post on Instagram

Išskirtinės 2020m. šv. Velykos mums visiems. Lietuvių tauta jau ne kartą įrodė, kad yra vieninga, ypač iškilus grėsmei. Tikiu, kad ir šįkart būsime vieningi bei kartu nugalėsime grėsmę, kol virusas nepridarė dar daugiau žalos. Man jau teko su juo susidurti. Jis puikiai slepiasi ir plinta, tai jo stiprybė. Aš net neįtariau, kad turiu virusą ir nežinau kada jis prie manęs prikibo, bet, kadangi grįžęs iš Anglijos laikiausi saviizoliacijos, po dviejų savaičių norėjau būti tikras, kad jo neturiu ir šeimai❤️jau saugu grįžti į namus. Dėl šventos ramybės pasidariau testą, jaučiausi šiek tiek apspangęs nuo dviejų savaičių sėdėjimo namuose, tad silpna savijauta atrodė pateisinama. Testo atsakymas atėjo tik penktą dieną, rezultatas teigiamas ir aš jau greitojoje, kelyje į Santariškių ligoninę. Ten patikrino plaučius ir kraują, nustatė, kad komplikacijų nėra ir išleido namo toliau izoliuotis. Šitą “kovą” laimėjau, kai buvo atliktas pakartotinas testas per šv. Velykas, simboliška. Tiksliau laimėjome kartu su šeima❤️, kurios nečiupinėjau jau nuo vasario 1-os dienos, neskaitant poros dienų, kai buvau grįžęs tarp stovyklų, vasario pabaigoje. Ilgas laikas.. Matomės tik per telefoną ir kelis kartus per lango stiklą. Pagal taisykles, tik sulaukus dviejų neigiamų testo rezultatų iš eilės, galima išeiti į laisvę. Vieną jau turiu :) Deja, bet karas tuo dar nesibaigia. Turime ir privalome KARTU saugotis šio klastingo priešo ir saugoti kitus, tik taip jį įveiksime. Svarbu pernelyg nepanikuoti, bet reikia suvokti, kad jis kelia pavojų sveikatai, gyvybei, ekonomikai ir mūsų VISŲ gerovei. Likime sveiki! #šeima #sveikata #lietuva🇱🇹 #vienybėtežydi

A post shared by Tadas Tamašauskas (@tamasauskastt) on

Boksininkas tvirtina, kad žinios apie koronavirusą artimoje aplinkoje keičia ir aplinkinių požiūri. Kol informacija apie virusą sklinda tik iš kitų valstybių, tol žmonės jaučiasi labiau atsipalaidavę.

Kai virusas buvo kažkur Kinijoje ar Italijoje, žinai, kad tai yra ir niekas dėl to nesikeičia. Aišku, kai nešiotoju tampa kažkas iš tavo artimųjų ar pažįstamų, tada situacija pasikeičia. Keičiasi ir elgesys. Mano močiutė, iki sužinant informaciją apie teigiamą testą, man skambindavo ir sakydavo, kad buvo parduotuvėje. Jai atsakydavau, kad reikia būti namuose. Po to, kai ji sužinojo, kad susirgau, pasikeitė ir jo įpročiai. Tikiuosi, kad ir mano pažįstami atsakingiau pasižiūrės į saviizoliaciją“, – tvirtino T. Tamašauskas.