Antrajam šio amžiaus dešimtmečiui artėjant prie pabaigos atėjo metas prisiminti ir įvertinti laikotarpio geriausiuosius. Portalas „Bleacher Report“ išrinko dešimtuką geriausių futbolo komandų sezonus per pastaruosius 10 metų.
10. 2016–2017 metų „AS Monaco“
Jei čia būtų sąrašas smagiausios dešimtmečio komandos, ši tikriausiai būtų pirmajame trejetuke.
Komandos branduolį sudarė staigusis Kylianas Mbappe, jau tada buvęs didžiausiu sporto talentu, Radamelis Falcao, galėjęs mušti iš bet kur, kūrybingasis Thomasas Lemaras, saugų linijos generolas Bernardo Silva ir tiksliais skersais perdavimais gynybas mokėjęs žlugdyti Benjaminas Mendy.
Atraminių saugų duetą sudarė Fabinho, kurį šiuo metu galima laikyti vienu geriausių savo pozicijos žaidėjų pasaulyje, bei Tiemoue Bakayoko, taip ir neatsiskleidęs už Prancūzijos ribų.

Ši „Monaco“ sudėtis laimėjo vietines pirmenybes aplenkę PSG žvaigždyną, o UEFA čempionų lygoje nužygiavo iki pusfinalio, kur nusileido tik labai galingai Turino „Juventus“ ekipai.
Startinis vienuoliktukas: Danielis Subasičius; Djibrilis Sidibe, Jemersonas, Kamilis Glikas, Benjaminas Mendy; Thomasas Lemaras, Fabinho, Tiemoue Bakayoko, Bernardo Silva; Kylianas Mbappe, Radamelis Falcao.
9. 2014–2015 Turino „Juventus“
Italijos futbolo gigantai šį dešimtmetį turėjo ne vieną nuostabią komandą. Jau minėta 2017-ųjų sudėtis buvo puiki. Dabartinė komanda, vedama Cristiano Ronaldo, taip pat yra puiki.
Vis dėlto 2014–2015 metais Turine rungtyniavusių žaidėjų rinkinys – tiesiog neįtikėtinas. Andrea Pirlo, Paulis Pogba ir Arturo Vidalis valdė saugų liniją, Gianluigi Buffonas vis dar buvo vienas geriausių vartininkų pasaulyje, o Carlosas Tevezas mušė vieną įvartį po kito.

„Juventus“ tada, kaip jiems jau įprasta, laimėjo vietines pirmenybes bei Italijos taurę. Čempionų lygoje buvo iššūkių, tačiau pavyko nugalėti pajėgias Dortmundo „Borussia“, „AS Monaco“ bei Madrido „Real“ vienuolikes.
Tik finale Turino komanda susitiko su viena geriausių visų laikų komandų – „Barcelona“, kurią vedė Lionelis Messi, Neymaras ir Luisas Suarezas. Ten A. Pirlo ir kompanijos svajonės ir dužo.
Startinis vienuoliktukas: Gianluigi Buffonas; Stephanas Lichtsteineris, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Patrice`as Evra; Andrea Pirlo, Claudio Marchisio, Paulis Pogba, Arturo Vidalis; Carlos Tevezas, Alvaro Morata.
8. 2013–2014 metų Madrido „Atletico“
Ši sudėtis buvo galinga puolime, tačiau propagavo kiek kitokį futbolą. Tokį, kuris buvo sutelktas į fiziškumą ir gynybą.
Diego Godinas ir Miranda, Gabi ir Tiago, Diego Costa ir Davidas Villa sudarė tris nuostabius trejetus, galinčius puikiai rungtyniauti su kamuoliu ir gąsdinti kiekvieną varžovą be jo.
„Atletico“ tada triumfavo Ispanijoje su 90 taškų, o titulą užsitikrino paskutiniajame sezono mače išvykoje lygiosiomis sužaidę su „Barcelona“.

Iki pergalės Čempionų lygoje trūko vos sekundžių, tačiau čia žodį tarė Madrido „Real“ ir Sergio Ramoso paskutinėmis sekundėmis pelnytas įvartis, išplėšęs pratęsimą, kuriame jau stipriau pasirodė „karališkasis“ klubas.
Šios puikios komandos galybės viena akimirka nesugadina, net jei ta akimirka ir atėmė galimybę vadintis stipriausia ekipa žemyne tais metais.
Startinis vienuoliktukas: Thibaut Courtois; Juanfranas, Diego Godinas, Miranda, Filipe Luisas; Koke, Tiago, Gabi, Raulis Garcia; Davidas Villa, Diego Costa
7. 2016–2017 Madrido „Real“
Šis žaidėjų rinkinys nelaimėjo tiek trofėjų, kiek kitos komandos šiame sąraše, tačiau jei tikime, kad Čempionų lyga yra pats svarbiausias dalykas klubiniame futbole, „Real“ turėjo sėkmingiausią dešimtmetį iš visų.
Keturis kartus laimėtas šis trofėjus, o 2016–2017 metų sudėtis buvo geriausia iš visų. Jie atrodė visiškai nesustabdomi ir kiekvienoje pozicijoje turėjo žaidėją, kuris pretendavo būti geriausiu futbolininku savo pozicijoje.

Jei varžovai sugebėdavo atlaikyti Cristiano Ronaldo, Karimą Benzema ir Isco, ant suolo būdavo Marco Asensio ir Garethas Bale`as, galėję pasirodyti antroje mačo dalyje ir dominuoti iki teisėjo švilpuko.
O ir Čempionų lygos finale ši Madrido klubo vienuolikė visiškai nepaliko vilčių puikiai „Juventus“ komandai – ją sumindė 4:1.
Startinis vienuoliktukas: Keyloras Navasas; Dani Carvajalis, Raphaelis Varane`as, Sergio Ramosas, Marcelo; Casemiro, Luka Modričius, Toni Kroosas; Isco, Cristiano Ronaldo, Karimas Benzema.
6. 2018–2019 metų „Liverpool“
97 taškų Anglijos „Premier“ lygoje neužteko pirmajai vietai. Tai tikriausiai vienintelis dalykas, neleidžiantis šiai neįtikėtinai sudėčiai užkopti į pirmąjį penketą, o galbūt ir trejetą.
Ta antroji pozicija tikrai skaudėjo komandai, kuri dar nėra triumfavusi vietinėse pirmenybėse. Vis dėlto pavyko triumfuoti UEFA čempionų lygoje, o tai turėjo kiek sumažinti skausmą.
Turnyro finale Jurgeno Kloppo auklėtiniai 2:0 įveikė „Tottenham Hotspur“ ekipą. Tai nebuvo gra-i pergalė. Apskritai, tas finalas tikriausiai buvo neįdomiausias šiame dešimtmetyje, tačiau titulo tai neatima.

Fenomenalus sezonas leido turėti net 7 futbolininkus pirmajame „Ballon d`Or“ kandidatų sąrašo trisdešimtuke. Virgilas Van Dijkas dabar yra geriausias centro gynėjas pasaulyje, krašto gynėjai Andre Robertsonas ir Trentas Alexanderis-Arnoldas taip pat tikriausiai geriausi savo pozicijos žaidėjai. Allisonas Beckeris gavo visus įmanomus vartininko apdovanojimus, o Mohamedo Salaho, Roberto Firmino ir Sadio Mane puolimo trejetas kėlė ir vis dar kelią baimę kiekvienos komandos gynybai.
Startinis vienuoliktukas: Alissonas Beckeris; Trentas Alexanderis-Arnoldas, Joelis Matipas, Virgilas Van Dijkas, Andy Robertsonas; Fabinho, Georginio Wijnaldumas, Jordanas Hendersonas; Mohamed Salahas, Sadio Mane, Roberto Firmino.
5. 2018–2019 metų „Manchester City“
2017–2018 metų „Man City“ surinko 100 taškų vietiniame fronte ir tą pasiekė po Gabrielio Jesuso 94-ąją min. pelnyto įvarčio paskutiniame sezono mače. Tai tikriausiai net nebuvo geriausias šio klubas sezonas dešimtmetyje.
Jau kitą sezoną Pepo Guardiolos auklėtiniai surinko 98 taškus, triumfavo „Premier“ lygoje bei laimėjo „Carabao“ ir FA taurėse. Norint laimėti vietinėse pirmenybėse net teko laimėti 14 mačų iš eilės ir aplenkti ką tik aprašytą „Liverpool“ vienuolikę, vienu metu turėjusią net 7 taškų persvarą.

Deja, Čempionų lygos ketvirtfinalyje „Man City“ apmaudžiai nusileido Londono „Tottenham Hotspur“ komandai po neįtikėtino atsakomojo mačo ir daug chaoso su VAR sistema. Kitu atveju, tikriausiai, finale būtų susitikusios dvi stipriausios praėjusio sezono Anglijos ir pasaulio komandos.
Startinis vienuoliktukas: Edersonas; Kyle`as Walkeris, Vincentas Kompany, Aymericas Laporte, Aleksandras Zinčenko; Fernandinho, Davidas Silva, Bernardo Silva; Raheemas Sterlingas, Leroy`us Sane, Sergio Aguero.
4. 2009–2010 metų Milano „Inter“
Pirmąjį šio dešimtmečio sezoną Jose Mourinho treniruojamas klubas tapo paskutine Italijos komanda, laimėjusiu „Treble“ – Čempionų lygą, Italijos pirmenybes ir šalies futbolo taurę.
Šiai vienuolikei reikėjo stengtis visuose frontuose. Taurės finale 1:0 įveikti „AS Roma“ futbolininkai, lygoje pavyko juos aplenkti dviem taškais, o Čempionų lygoje teko varžytis su neįtikėtinai talentingomis „Barcelona“ bei Miuncheno „Bayern“ ekipomis.
3 iš 5 įvarčių per tuos 4 susitikimus su šiomis Europos futbolo mižinėmis pelnė Diego Milito, į klubą atvykęs 2009-ųjų vasarą. Panaši situacija buvo ir su Lucio, Thiago Motta, Weley Sneijderiu ir Samueliu Eto`o – visiems jiems tai taip pat buvo pirmasis sezonas klube.

Tai tik parodo vieno persikėlimų „lango“ sėkmingumą, šių žaidėjų lygį ir profesionalumą bei J. Mourinho gebėjimą suburti neįtikėtinai sėkmingą komandą bei padėti jai susižaisti per labai trumpą laiką.
Startinis vienuoliktukas: Julio Cesaras; Maiconas, Lucio, Walteris Samuelis, Javieras Zanetti; Estebanas Cambiasso, Thiago Motta, Dejanas Stankovičius; Wesley Sneijderis, Samuelis Eto'o, Diego Milito.
3. 2014–2015 metų „Barcelona“
Katalonijos klubas 2009 ir 2011 metais sukūrė tokius standartus, kurių sunku buvo laikytis ne tik visoms kitoms komandoms, tačiau ir patiems Barselonos futbolininkams. Šis žaidėjų rinkinys, treniruojamas Luiso Enrique, sugebėjo būtent tą.
Tai buvo kitokia „Barcą“ nei Pepo Guardiolo komandos, dominavusios žaisdamos „tiki-taka“ futbolą. Šiais metais katalonai su kamuoliu judėjo greičiau ir mažiau rūpinosi kamuolio kontrolės laikymų.
Nors buvo šiek tiek paaukotas identitetas, negalime sakyti, jog kentėjo rezultatai. Puolamasis potencialas, pavyzdžiui, tikriausiai buvo galingiausias, kokį tik esame matę. Kaip kitaip, kai juo rūpinosi Lionelio Messi, Luiso Suarezo ir Neymaro trejetas.

Andresas Iniesta ir Sergio Busquetsas vis dar valdė saugų liniją, o ir centro gynėjai Gerardas Pique ir Javieras Mascherano susitvarkydavo su didžiąja dalimi bėdų.
Ši komanda laimėjo „Treble“ – Čempionų lygos finale įveikė „Juventus“, Ispanijoje pranoko „Real“ atstovus, o „Copa del Rey“ finale – Bilbao „Athletic“ ekipą.
Startinis vienuoliktukas: Marc-Andre ter Stegenas; Dani Alves, Gerardas Pique, Javieras Mascherano, Jordi Alba; Sergio Busquetsas, Andresas Iniesta, Ivanas Rakitičius; Lionelis Messi, Neymaras, Luisas Suarezas.
2. 2012–2013 metų Miuncheno „Bayern“
Juppo Heynckeso treniruojama Bavarijos ekipa tą sezoną buvo neįtikėtina. Tą sezoną ši komanda laimėjo 4 trofėjus – Bundesligoje pralaimėtos tik vienerios rungtynės, Štutgarto klubas krito Vokietijos taurėje, Dortmundo „Borussia“ – Supertaurėje, o labiausiai įspūdingas pasiekimas – net 7:0 per du mačus sumindyta „Barcelona“ Čempionų lygos pusfinalyje. Finale jau reikėjo vargti, tačiau pavyko 2:1 palaužti tą pačią „Borussia“, kuri pati galėtų belsti durelėmis į šį sąrašą.
Ši komanda buvo tokia universali, kad galėjo įveikti bet ką ir žaisdama bet kokiu stiliumi. Manuelis Neueris buvo geriausias planetos vartininkas, Bastianas Schweinsteigeris turėjo geriausius savo metus, Davidas Alaba ir Jerome`as Boatengas nuo tada į tokį lygį nebepakilo. Arjenas Robbenas ir Franckas Ribery varydavo siaubą oponentų gynybai kraštuose, o atakas galėdavo užbaigti Thomasas Mulleris, Mario Mandžukičius ir Mario Gomezas.

Galima abejoti, ar šita „Bayern“ sudėtis tikrai prilygsta ką tik aprašytai Katalonijos ekipai, tačiau sunku paneigti jos dominavimą ir vietą stipriausiųjų trejete. Deja, kad ir kokie galingi tada buvo bavarai, pirmajai vietai argumentų jie nebeturi.
Startinis vienuoliktukas: Manuelis Neueris; Philippas Lahmas, Jerome`as Boatengas, Dante, Davidas Alaba; Bastianas Schweinsteigeris, Javi Martinezas; Franckas Ribery, Thomasas Mulleris, Arjenas Robbenas; Mario Mandžukičius.
1. 2010–2011 „Barcelona“
„Jie tave bauginančiai hipnotizuoja, kai atlieka perdavimus. Per mano treniravimo laiką, sakyčiau, kad tai geriausia komanda, su kuria mums teko žaisti“, – po pralaimėjimo 2011-ųjų Čempionų lygos finale apie šią ekipą sakė Alexas Fergusonas.
Jo „Manchester United“ krito 1:3, o specialistas tada gražiai išdėstė mintis, buvusias visų galvose – tų metų „Barcelona“ tikriausiai buvo arčiausiai tobulybės, kiek tik šiame sporte įmanoma.
Kaip ir visi kiti varžovai, Mančesterio klubas nesugebėjo perprasti Sergio Busquetso, Andreso Iniestos bei Xavi perdavimų trikampių. Nesugebėjo net pristabdyti Lionelio Messi, maitindavusio Davidą Villa ir Pedro kraštuose, arba sumanydavusio apibėgti visus varžovus ir pelnyti neįtikėtinus įvarčius.

Tai buvo Pepo Guardiolos futbolas aukščiausiame taške. Šio lygio kitos trenerio komandos iki dabar nebepasiekė. Ta „tiki-taka“, kurios po to komandos ir nebepakartojo. Varžovai buvo pervažiuoti stilingai, o žiūrovai negalėjo nesižavėti Katalonijos klubo demonstruojamu futbolu, net jei palaikė jų varžovus.
Laimėta Čempionų lyga ir Ispanijos pirmenybės. Trūko tik triumfo „Copa del Rey“ finale, kuriame 1:0 pergalę ištraukė Madrido „Real“. Vis dėlto čia buvo vienas iš labai retų suklupimų komandos, kuri, kartu su 2008-ųjų ir 2015-ųjų sudėtimi, pretenduotų ir į geriausios visų laikų vienuolikės titulą.
Startinis vienuoliktukas: Victoras Valdesas; Dani Alvesas, Gerardas Pique, Carlesas Puyolis, Ericas Abidalis; Sergio Busquetsas, Andresas Iniesta, Xavi; Pedro, Davidas Villa, Lionelis Messi.