Sportas

2019.11.02 12:48

Rokas Gustys – apie puikų startą LKL, Sireiką prie rinktinės vairo ir norą atstovauti Lietuvai

Rokas Skurdauskas, LRT.lt2019.11.02 12:48

Rokas Gustys prieš 2019–2020 metų sezoną Lietuvos krepšinio gerbėjams buvo visiška nežinomybė. Kartais spaudoje buvo galima matyti, kad jis sužibėjo NCAA pirmenybėse, tačiau nieko daugiau nežinodavome. Iki dabar, kai aukštaūgis pradėjo atsiskleisti vilkėdamas „Šiaulių“ marškinėlius.

Hofstros universitete JAV mūsų tautietis buvo geriausiai žinomas dėl atšokusių kamuolių, kurių jis sugriebė net 1305 per 4 sezonus. Šis rezultatas vos 9 kamuoliais prastesnis už NBA legendos Davido Robinsono pasiekimą.

Už Atlanto po 9,9 taško ir 10,9 atkovoto kamuolio rinkęs 206 cm ūgio vidurio puolėjas nepatraukė rimtesnių klubų dėmesio ir pasuko į antrąją Ispanijos lygą. Ten apie lietuvį daug negirdėjome – jo vardas spaudoje sumirgėjo, kai 2019-ųjų vasarą buvo paskelbta, kad R. Gustys grįžta į Lietuvą ir atstovaus Šiaulių ekipai.

Pats krepšininkas teigia, jog yra labai patenkintas savo sprendimu rungtyniauti Antano Sireikos treniruojamoje komandoje, o ir pats matė ne vieną sėkmingo jauno žaidėjo, kuris čia pasikėlė savo vertę, pavyzdį.

„Tiesiog visa komanda labai jauna. A. Sireika leidžia iš klaidų mokytis žaidžiant, o ne sėdint ant suolo, o tai, manau, yra labai didelis pliusas. Ir Laurynas Birutis, ir Martynas Echodas žaidė anksčiau Šiauliuose... Taip pat ir Donatas Sabeckis. Žinoma, tie dalykai buvo apsvarstyti prieš nusprendžiant“, – pasakojo R. Gustys.

Vis dėlto mūsų tautietis neskubėjo net 4-erius metus rungtyniavęs NCAA grįžti į Lietuvą. Nors Ispanijoje nebuvo sėkmingiausias sezonas – daug pralaimėjimų ir kuklesnė 6,8 taško bei 5,5 atkovoto kamuolio statistika – jis nesigaili tokio sprendimo, nes to norėjo šeima, o jis pats priima kiekvieną iššūkį.

„Amerikoje viskas pasibaigė puikiai, nes baigiau mokslus ir manau, kad turėjau gana solidžią asmeninę karjerą. Na, o Ispanija: čia mano artimųjų, mano sprendimas buvo nepulti grįžti, čia apšilti kojas. Norėjau grįžti į Lietuvą tada, kai jau buvau pasiruošęs tiek fiziškai, tiek psichologiškai.

Nes žaisti namie po 7 metų tikrai nėra lengva ir aš norėjau būti tikras, kad esu pasiruošęs ir kad grįžęs į Lietuvą galėsiu demonstruoti gerą žaidimą. Dabar belieka džiaugtis sugrįžus“, – pasakojo mūsų tautietis.

Mūsų šalies čempionate vidurio puolėjas iškart ėmė dominuoti baudos aikštelėje ir po 6 susitikimų renka po 13,5 taško bei atkovoja po 8,5 kamuolio. Labiausiai šiauliečius papirko jo pasirodymas prieš Klaipėdos „Neptūną“, kur lietuvis sumetė 15 taškų, sugriebė 11 kamuolių ir surinko net 29 naudingumo balus, o jo klubas triumfavo 94:90. Šis mačas ir R. Gusčiui kol kas išlieka šilčiausiu prisiminimu vilkint „Šiaulių“ komandos marškinėlius.

„Rungtynės su „Neptūnu“... Tai, be abejo, buvo puikus mūšis tiek puolime, tiek gynyboje. Nugalėta puiki komanda. Mums tai buvo tarsi pakilimas, tai mums padėjo vėliau nugalėti „Nevėžį“ ir toliau augti kaip komandai, suprasti vienam kitą geriau“, – susitikimo svarbą pabrėžė atletas.

Lietuvoje, kaip ir už Atlanto, R. Gusčiui labiausiai patinka būtent grumtis po lenta ir rinkti vieną kamuolį po kito. Jis sako, kad nėra pats greičiausias ar šokliausias, tačiau turi daug noro. Vis dėlto aukštaūgis nepamiršta, jog reikia tobulėti ir kitose srityse.

„Aš manau, kad aš tiesiog labai noriu (juos nusiimti – LRT.lt) ir stengiuosi. Man patinka tai daryti ir aš tikrai mėgaujuosi tuo. Tikrai stengiuosi dėl kiekvieno kamuolio. Aišku, norisi ir daugiau jų atkovoti, bet viskas po truputį.

Visur reikia tobulėti. Tikrai nėra tokios dienos, kad jau būsi kažkurios srities specialistas. Aišku, svarbiausia yra komandinis susižaidimas. Aš čia buvau pakviestas, kad padėčiau tiek gynyboje, tiek puolime, žinoma, kad ir titulą iškovotume. Komanda buvo dugne, o mes norime iškilti ir patekti į atkrintamąsias, todėl manau, kad tai tiek man, tiek komandai ir trenerių štabui yra pagrindinis tikslas“, – į bendrus tikslus žvelgė krepšininkas.

Pokalbio metu R. Gustys ne kartą gyrė A. Sireiką ir jo treniravimo stilių. Aukštaūgis net pripažino, jog dabar, esant situacijai, kai Lietuvos krepšinio rinktinės treniruoti tikriausiai negalės Kazys Maksvytis, kuriam neleido Permės klubas, ar Kęstutis Kemzūra su Donaldu Kairiu, kurie dirba Eurolygoje, šiauliečiai kartais pamąsto apie savo strategą prie nacionalinės komandos vairo.

„Aišku, žaidėjai pasikalba, kad mato, jog treneris yra profesionalas ir kaip puikiai jis dirba... Pats treneris apie tai nekalba. Malonu, kad apie mūsų trenerį svarstoma ir kalbama, bet tiesiog nežinau, ką pasakyti, nes tai tikrai nėra variantas, apie kurį mums būtų aktualu kalbėti. Treneris dabar yra susikoncentravęs į Šiaulių komandą, o kaip bus ateityje – jau matysime“, – pasakojo aukštaūgis.

Negalima atmesti ir to, jog pats R. Gustys gali jau artimiausiu metu – 2020-ųjų vasario pabaigoje – apsivilkti Lietuvos rinktinės marškinėlius. Tada mūsų šalies nacionalinė komanda atrankoje į 2021-ųjų Europos krepšinio čempionatą rungsis su Belgijos ir Čekijos rinktinėmis.

Lietuvai padėti negalės Eurolygoje ir NBA besivaržantys krepšininkai, tad kelias gali atsiverti R. Gusčiui, ypač jei jis ir toliau rodys tokio lygio krepšinį. Pats aukštaūgis teigia, kad tai būtų jam lyg svajonės išsipildymas.

„Manau, kad tai yra kiekvieno lietuvio svajonė. Jei tik būtų šansas išbandyti jėgas tarp kitų geriausių lietuvių, tikrai tai būtų nuostabi proga tiek man, tiek Šiaulių komandai. Vis tiek toks šansas yra labai svarbus“, – teigė Kaune gimęs sportininkas.

Krepšininkas supranta, jog, rungtyniaujant tame lygyje, pasikeičia ir žiūrovų skaičius. Rinktinėje žaidę mūsų tautiečiai sulaukia nemažai kritikos, o jei sužaidžia prastai ar neatitinka standartų, gali tapti ir nemėgstami nemažos dalies lietuvių.

„Kaip reaguoji, priklauso nuo žaidėjo. Juk ir trenerių kritika žaidėjams kai kada padeda, kai kada ne. Aš pats nesu mėgėjas eiti skaityti tų komentarų, domėtis, kas ir ką pasakė. Aš tiesiog manau, kad tai nėra aktualu. Reikia daryti tai, ką gali geriausiai, ką treneriai sako, o tai, ką kiti žmonės sako, aišku, kartais žeidžia, bet nėra taip, kad jie nulemtų mūsų žaidimą“, – užbaigė R. Gustys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.