Sportas

2019.10.30 17:46

Trenerių kursuose JAV – ir su plaukikais dirbantis lietuvis

LRT.lt 2019.10.30 17:46

Spalio mėnesį baigėsi Jungtinėse Amerikos Valstijose tris savaites trukę sertifikuotos tarptautinės trenerių tobulinimo programos (ICECP) kursai, kuriuos finansuoja Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Olimpinis solidarumas. Tarp 37 kursų dalyvių buvo ir Lietuvos atstovas – plaukimo treneris Dominykas Spudvilas, praneša LTOK.

Visa programa susideda iš keturių modulių, kuriuos sudaro paskaitos, kviestinių svečių pranešimai, dalyvių prezentacijos, darbas grupėse ir išvykos. Jos metu nagrinėjamos trenerių lyderystės principų, saugaus treniravimo, mitybos, psichologijos, sporto medicinos, traumų prevencijos, fiziologijos, biomechanikos, treniruočių dažnumo, antidopingo, jėgos ir kondicijos, geriausios formos siekimo planavimo, administravimo ir treniravimo metodų temos.

Treneriai iš viso pasaulio mėnesį trukusį pirmąjį kursų modulį išklausė nuotoliniu būdu, antrasis ir trečiasis vyko JAV, o paskutinysis bus surengtas 2020 metais Lozanoje (Šveicarija). Balandžio 26 – gegužės 1 dienomis mokymų dalyviai ICECP akademiniam komitetui pristatys kurso metu įvykdytus projektus. Jų tikslas – gerinti sporto ir treniravimo infrastruktūrą gimtoje šalyje.

„Trenerių mokymo programa davė daug žinių ir tuo pačiu parodė, koks sudėtingas yra trenerio darbas. Tris savaites intensyviai praleistas laikas Kolorade davė didelį žinių bagažą. Supratau ir pamačiau, kad pasiekti aukštam rezultatui reikalingas ne tik trenerio ir sportininko atsidavimas bei darbas, bet ir bendras olimpinių komitetų, federacijų ir sporto mokyklų tikslas bei komunikacija tarp jų, – gautomis pamokomis dalijosi D. Spudvilas.

– Kartu su treneriais iš viso pasaulio dalinomės patirtimi, mokėmės, kaip dirbti su jaunais sportininkais, kaip juos pritraukti, sudominti ir kaip sporte išlaikyti kiek įmanoma ilgiau. Ši programa įdomi ir naudinga tuo, kad joje yra daug praktinio darbo.

Programa – labai išdirbta ir susisteminta, viskas pateikiama aiškiai, ko reikia kiekvienam treneriui. Šioje programoje kiekvienas gauna begalę patirties ir užauga kaip treneris. Nesvarbu, ar tai jaunas treneris su mažiau patirties, ar aukščiausio lygio specialistas.“

ICECP yra viena iš Olimpinio solidarumo finansuojamų programų, į kurią treneriai iš viso pasaulio patenka įveikę specialias atrankas tiek nacionaliniu, tiek ir tarptautiniu mastu.

Per 12 metų vykdomą programą savo įgūdžius tobulino ir žinių bagažą pildė jau 364 treneriai iš 118 šalių ir atstovaujantys 37 skirtingoms sporto šakoms.