2019.09.19 13:53

Čempionų lygos starto akcentai: 19-mečio „hattrickas“, Anglijos klubų nesėkmės ir pakoreguotos rekordų knygos

LRT.lt2019.09.19 13:53

Antradienį startavo naujasis UEFA čempionų lygos sezonas, kuriame visos dalyvės jau sužaidė pirmąjį turą grupių etape. Klupo favoritais vadinti „Barcelona“ ir „Liverpool“ klubai, sužibėjo PSG, o Austrijoje sužibo 19-mečio norvego žvaigždė.

Portalas LRT.lt siūlo pažvelgti į įdomiausius pirmosios Čempionų lygos savaitės rezultatus, pasirodymus ir net porą įsirašymo į futbolo istoriją atvejų.

Atsiskleidęs talentas. Nors rungtyniaujančius buvo galima pamatyti „Barcelona“, „Real“, „Liverpool“ ir kitų Europos futbolo gigantų atstovus, sporto visuomenę labiausiai sužavėjo 19-metis Erlingas Brautas Halandas.

Zalcburgo „Red Bull“ marškinėlius vilkintis norvegas per pirmą rungtynių dalį pelnė 3 įvarčius – 2-ąją, 34-ąją ir 45-ąją min, o Austrijos ekipa 5:2 įveikė „KRC Genk“. Jis tapo pirmuoju futbolininku, pelniusiu „hattricką“ per savo debiutą Čempionų lygoje nuo legendinio anglo Wayne`o Rooney, tą padariusio 2004 metais.

Dar labiau neįtikėtina statistika – tai buvo ketvirtasis kartas šį sezoną, kai puolėjas pelnė 3 įvarčius per mačą. Jo sąskaitoje – 17 įvarčių ir 5 rezultatyvūs perdavimai per 9 susitikimus.

Baudiniai vokiečiui nebaisūs. „Barcelona“ ir Dortmundo „Borussia“ akistata baigėsi be įvarčių, tačiau išsiskyrė Katalonijos ekipos vartų sargas Marcas-Andre ter Stegenas, antroje mačo dalyje apsaugojęs Marco Reuso muštą 11 metrų baudinį.

Tai buvo ketvirtasis apsaugotas vokiečio baudinys iš šešių, muštų į jo vartus UEFA čempionų lygoje.

Braškantys Anglijos klubai. Pirmoji stipriausios Europos futbolo lygos savaitė nebuvo palanki futbolo tėvyne vadinamos Anglijos ekipoms.

Praėjusio sezono čempionai „Liverpool“ 0:2 nusileido „Napoli“ atstovams po per paskutines 10 susitikimo minučių praleisto Drieso Mertenso 11 metrų baudinio ir Fernando Llorente įvarčio pasinaudojus grubia anglų klaida gynyboje.

Londono „Chelsea“ netikėtai 0:1 pralaimėjo „Valencia“ futbolininkams. 74-ąją minutę Ispanijos komandą po Danielio Parejo perdavimo išvedė Rodrigo. Rossas Barkley turėjo galimybę nuo 11 metrų žymos išlyginti rezultatą 87-ąją minutę, tačiau šansu nepasinaudojo.

Londono „Tottenham Hotspur“ svečiuose 2:2 sužaidė su Pirėjo „Olympiakos“. „Spurs“ į priekį išsiveržė 26-ąją minutę po Harry Kane‘o 11 metrų baudinio, o netrukus pranašumą padvigubino Lucasas Moura.

Vis dėlto, pirmaujanti ekipa sugebėjo iššvaistyti savo pranašumą. Prieš pat pertrauką Mathieau Valbuena sukūrė puikią progą Danieliui Podence`ui, sušvelninusiam rezultatą, o 54-ąją minutę pats. M. Valbuena išprovokavo pražangą baudos aikštelėje ir pelnė antrą graikų įvartį nuo 11 metrų žymos.

Nenuvylė tik „Manchester City“. Pepo Guardiola auklėtiniai 3:0 nušlavė Donecko „Shakhtar“ ekipą. Pasižymėjo Riyadas Mahrezas (24-ąją min.), Ilkay`us Gundoganas (38-ąją min.), o pergalę įtvirtino Gabrielis Jesusas (76-ąją min.).

Be žvaigždžių nėra bėdų. PSG rungtyniavo be Kyliano Mbappe, Edinsono Cavani ir Neymaro, tačiau neturėjo vargo su Madrido „Real“ – triumfavo 3:0.

Paryžiuje sužibėjo Angelis di Maria, pelnęs dublį – 14-ąją ir 33-iąją min. Argentinietis tapo trečioju žaidėju, Čempionų lygoje sugebėjusiu du įvarčius įridenti ir į „Real“, ir į „Barcelona“ vartus. Trečią įvartį jau per pridėtą laiką pelnė Thomas Meunier.

Pirmieji du – „AC Milan“ legenda Andrejus Ševčenko ir buvęs „Porto“ bei Lisabono „Sporting“ puolėjas Mario Jardelis.

Dublį į Katalonijos ekipos vartus A. di Maria mušė 2016-2017-ųjų sezono aštuntfinalyje, kai Paryžiuje prancūzai triumfavo 4:0.

Madrido klubo gretose trečiadienį labai prastai rungtyniavo naujasis klubo pirkinys Edenas Hazardas. Progas kūrėsi Garethas Bale‘as ir Karimas Benzema, tačiau jiems nesisekė pasižymėti.

Pastarajam tai buvo 113-osios rungtynės Čempionų lygoje. Puolėjas tapo daugiausiai šiame turnyre maču sužaidusiu prancūzu. Už jo nugaros su 112 mačų liko legendini Thierry Henry.

Lygių varžovų akistata Madride. D grupės susitikimas tarp Madrido „Atletico“ ir Turino „Juventus“ baigėsi taikiai – 2:2 (0:0)

Svečiuose žaidę nugalėtojai į priekė išsiveržė 48-ąją minutę, kai po Gonzalo Higuaino perdavimo skersai varžovų baudos aikštelės iš 15-16 metrų kamuolį į tolimąjį kampą gražiu smūgiu pasiuntė Juanas Cuadrado.

65-ąją minutę į kontrataką išbėgę „Juventus“ futbolininkai sukūrė dar vieną gražų įvartį. Alexas Sandro iš kairiojo krašto tobulai pakėlė kamuolį Blaise`ui Matuidi, kuris galva nukreipė kamuolį šalia varžovų vartininko ir padvigubino Italijos klubo pranašumą.

„Atletico“ savo įvarčių sąskaita atsidarė po dar 5 minučių. Madridiečiai iš toli kėlė kamuolį po laisvo smūgio. Aukštą perdavimą priėmė Jose Maria Gimenezas, galva suradęs Stefaną Savičių, kuris sušvelnino rezultatą.

90-ąją minutę Ispanijos klubas sugebėjo išlyginti rezultatą. Kieranas Trippieras surado Hectorą Herrera, sugebėjusi savo ekipai iškovoti tašką.

Dar šansą per pridėtą laiką turėjo Cristiano Ronaldo, įspūdingai apsivaręs ne vieną varžovą, tačiau portugalo smūgis skriejo šalia vartų.

Rami pergalė ir rekordai Bavarijoje. Miuncheno „Bayern“ neturėjo bėdų su Belgrado „Crvena Zvezda“ – 3:0.

Įvarčius pelnė Kingsley Comanas (34-ąją min.), Robertas Lewandowski (80-ąją min.) ir Thomas Mulleris (90-ąją min.).

Pastarasis tapo daugiausia mačų Čempionų lygoje sužaidusiu futbolininku „Bayern“ istorijoje – 106. 105 savo sąskaitoje turi Philippas Lahmas, 103 – Oliveris Kahnas.

R. Lewandowski trečiadienio vakaras taip pat buvo neeilinis. Jo tikslus smūgis buvo 200-asis lenko įvartis rungtyniaujant Miunchene.