2019.08.13 16:03

Sutartų rungtynių vėžys iš A lygos nesitraukia: šešėlis krito ant „Palangos“, bet LFF yra pradėjusi ne vieną tyrimą

Vaidotas Kazlauskas, LRT.lt2019.08.13 16:03

Praėjo vos kelios savaitės nuo Kauno „Stumbro“ bankroto ir klubo pašalinimo iš A lygos, tačiau bėdos iš Lietuvos futbolo nesitraukia. Pirmadienį po A lygos rungtynių tarp „Panevėžio“ ir „Palangos“ komandų daugiausiai dėmesio sulaukė ne gražūs įvarčiai ar įdomus futbolas, o senas vėžys – galimai sutartos rungtynės ar viena iš jų baigčių. Tuo tarpu LFF gen. sekretorius Edgaras Stankevičius sako, kad šį sezoną po įtartinų rungtynių jau pradėtas ne vienas tyrimas.

Žiūrovų dėmesį ypatingai atkreipė tai, jog 70 minutę svečiams iš Palangos dar pirmaujant 1:0, staiga drastiškai pradėjo kristi koeficientas už „Panevėžio“ pergalę bei bendrą įvarčių sumą. Iki rungtynių pabaigos likus žaisti tik 20 minučių už šeimininkų „Panevėžio“ laimėjimą buvo skiriamas 1,5 koeficientas, tuo tarpu už tai, jog rungtynėse bendrai bus pelnyti bent keturi įvarčiai, buvo skiriamas koeficientas 1,8.

Įdomu tai, jog „Palangai“ pirmame kėlinyje išsiveržus į priekį, komanda ir toliau sėkmingai kūrė progas, nerealizavo 11 m. baudinio, o antrajame kėlinyje visiškai atidavė rungtynių kontrolę šeimininkams.

Koeficientai už „Panevėžio“ pergalę nuolat krito ne vienoje lažybų bendrovėje – štai vienu atveju, „Palangai“ dar turint persvarą, antrojo kėlinio pradžioje koeficientas už šeimininkų laimėjimą staigiai sumažėjo nuo 2,3 iki 1,4.

Aiškinant paprastai – pajūrio komandai vis dar pirmaujant, įvairiose bendrovėse žmonės pradėjo statyti už jų varžovų pergalę. Tarkime, jei už Panevėžio pergalę būtų buvę statoma prieš kritimą, pastačius 10 eurų išsiimtas prizas būtų galėjęs siekti 23 eurus (13 eurų gryno pelno).

Tačiau jau po kelių minučių, aikštėje nenutikus jokiems reikšmingiems įvykiams (įvarčiams, raudonoms kortelės, traumoms ar kt.), atsirado vis daugiau statymų būtent už panevėžiečių pergalę. Tai sąlygojo ir koeficiento kritimą – jei tie patys 10 eurų būtų buvę statyti jau vėliau, išsiimta suma būtų siekusi 14 eurų, kitaip tariant – vos 4 eurus gryno pelno.

Tada pasipylė įvarčiai – Jonas Skinderis rezultatą išlygino, Paulius Janušauskas kiek kurioziniu įvarčiu išvedė savo komandą į priekį, o paskutinį tašką padėjo trečiąjį savo komandos įvartį pelnęs Sebastianas Vasquezas.

Verta paminėti, jog visi trys Panevėžio komandos įvarčiai krito vos per dešimt minučių – nuo 76-osios iki 85-osios. Tai yra praėjus keliolikai minučių nuo to, kai ryškiai sumažėjo koeficientai už Panevėžio komandos pergalę.

LRT.lt susisiekus su Lietuvos futbolo federacijos (LFF) generaliniu sekretoriumi Edgaru Stankevičiumi šis teigė, jog pačių rungtynių nematė, tačiau pastebėjo padidintą joms skirtą dėmesį.

„Rungtynių matyti tikrai neteko, nes tuo metu turėjome vykdomojo komiteto posėdį, o vėliau buvau kelyje į Kauną, bet mačiau tam tikrą žiniasklaidos dėmesį toms rungtynėms, – portalui LRT.lt aiškino E. Stankevičius.

Dirbame ties kiekvienomis rungtynėmis ir tuos signalus gauname, analizuojame, laukiame raportų. Yra tam tikri alertai, kurie yra įspėjamieji, bet jie dar nėra traktuojami kaip raportai. Raportai yra siunčiami po įvykusių rungtynių. Dirbame ne tik ties šiomis rungtynėmis – šiame sezone yra ir daugiau tų nežinomųjų“.

Nepaisant oficialių pranešimų nebuvimo, E. Stankevičius sakė, jog tokie koeficientų svyravimai, kokie buvo užfiksuoti rungtynių metu, įtarimų sukelia.

„Natūralu, kad kelia, tad ir gauname tuos alertus, matome, už ką jie yra, į ką turime atkreipti dėmesį. Šį sezoną esame gavę keletą raportų, ties kuriais dirbame, ir manau, kad iki sezono pabaigos pateiksime tam tikras oficialias išvadas. Yra pradėtas ne vienas tyrimas vienos ar kitos komandos atžvilgiu šiame sezone“, – užsiminė LFF generalinis sekretorius.

Tiesa, konkrečių klubų E. Stankevičius neįvardino.

„Palangos“ klubas per vasaros pertrauką pasikeitė kardinaliai – pasikeitė tiek visi komandos vadovai, tiek didelė dalis žaidėjų. Komandos direktoriumi tapo Tomas Laucius, generalinio vadybininko pareigas užima Mindaugas Gobikas. Komandos marškinėlius taip pat pradėjo puošti daugybė reklamų, nors pirmoje sezono dalyje jų buvo ženkliai mažiau.

Vasaros pertraukos metu pajūrio komandą paliko ne vienas jos senbuvis – Gvidas Juška, Mindaugas Bagužis ar Tadas Norbutas, o į jų vietas buvo pakviesta nemažai sportininkų iš užsienio bei kitų Lietuvos klubų.

Kaip LRT.lt sakė E. Stankevičius, federacija su naujais klubo valdytojais daug nebendravo, tačiau tai planuoja padaryti jau artimiausiu metu.

„Su tais naujaisiais „Palangos“ savininkais teko bendrauti labai minimaliai. Vakar vykdomojo komiteto posėdžio metu apskrities prezidentas išreiškė norą susitikti su miesto valdžia, su savininkais pakvietė susitikti tiek mane, tiek federacijos prezidentą Tomą Danilevičių.

Naujasis „Palangos“ prezidentas (Tomas Laucius – red.) buvo patikrintas ir per UEFA filtrą, gavome atsakymą, kad nėra susijęs su kažkokia netinkama veikla. Taigi, tą filtrą praeina, bet matome, kas vyksta aikštėje, tai toliau stebime, kas vyksta“, – sakė E. Stankevičius.

Palangos klubo atstovai antradienį ryte LRT.lt komentuoti situaciją atsisakė, tačiau vėliau po pietų savo interneto svetainėje išplatino žinią apie pradedamą vidinį tyrimą.

„Reaguodami į viešumoje pasirodžiusius nuogastavimus dėl vakarykščių mūsų komandos rungtynių, norime išsiaiškinti to priežastis“, – informavo klubo direktorius Tomas Laucius. „Esame už švarų žaidimą ir negalime leisti abejonėms temdyti mūsų sportininkų rezultatų.“

Sprendžiant susiklosčiusią situaciją, FK „Palanga“ visokeriopai bendradarbiaus bei pateiks visą reikiamą informaciją Lietuvos futbolo federacijai, skelbiame klubo pranešime.