Naujienų srautas

Sportas2019.04.29 16:18

Būsimasis LFF viceprezidentas – Arūnas Pukelis-Švinius

Paulius Cubera, LRT.lt 2019.04.29 16:18

Nuo 2015 metų Tauragės apskrities futbolo federacijai (TAFF) vadovaujantis prieštaringos reputacijos verslininkas Arūnas Pukelis-Švinius didina savo įtaką ir Lietuvos futbolo federacijoje (LFF). Portalo LRT.lt žiniomis, antradienį vyksiančioje LFF konferencijoje A. Pukelis-Švinius greičiausiai bus išrinktas LFF viceprezidentu.

Viena iš trijų LFF viceprezidento pozicijų atsilaisvino dar pernai, kuomet iš Lietuvos masinio futbolo asociacijos prezidento pareigų atsistatydino Anatolijus Stecenko. Jis buvo ir antrasis LFF viceprezidentas, tad po atsistatydinimo neteko ir šio posto.

Kaip išsiaiškino LRT.lt, antradienį vyksiančiame aukščiausio federacijos organo, konferencijos, narių susitikime į viceprezidento postą bus iškelta vienintelė A. Pukelio-Šviniaus kandidatūra. Ją vykdomojo komiteto nariams pateikė pats LFF prezidentas Tomas Danilevičius. Susisiekti su LFF prezidentu LRT.lt nepavyko – į skambučius telefonu jis neatsiliepė.

Kaip LRT.lt sakė pavardės nenorėjęs atskleisti Vykdomojo komiteto narys, kol kas nėra aišku, ar balsavimas dėl A. Pukelio-Šviniaus bus atviras ar slaptas. LFF įstatai leidžia abu variantus. Antradienį nuo 12 val. LFF konferencija bus tiesiogiai transliuojama organizacijos „Facebook“ paskyroje.

A. Pukelis yra ne tik TAFF prezidentas, tačiau kartu ir Vykdomojo komiteto narys – t. y. vienas iš  20-ies svarbiausių LFF žmonių, sprendžiančių federacijos valdymo klausimus. Vykdomasis komitetas pagal LFF įstatus turi daugiau galių, nei federacijos prezidentas.

Be to, pačioje federacijoje jis vadovauja jo iniciatyva įkurtam Ekonomikos komitetui. Dar daugiau – 2017 m. rugsėjį LFF įkūrus UAB „Stadionas“, kuri valdo Liepkalnio gatvėje esantį nacionalinį Lietuvos stadioną, A. Pukelis paskirtas valdybos pirmininku.

Akivaizdu, kas problemų su teisėsauga praeityje turėjusio, o visuomenei puikiai žinomo dėl Henriko Daktaro sūnaus Enriko pavežiojimo automobilio bagažinėje, A. Pukelio įtaka LFF didėja kone kasmet.

Verslo pasaulyje A. Pukelis valdo septynias nekilnojamojo turto, logistikos, transporto, mašinų ir žuvies pramonės įmones. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi