Naujienų srautas

Visi įrašai
Pasaulyje2026.05.04 06:12

JAV neigia Teherano pranešimus, kad raketos pataikė į amerikiečių laivą

00:00
|
00:00
00:00

Irano žiniasklaida pirmadienį pranešė, kad Hormuzo sąsiauryje į JAV karinio jūrų laivyno fregatą buvo paleistos dvi raketos.

„Fregata, kuri pirmadienį plaukė Hormuzo sąsiauriu, pažeisdama laivybos ir jūrų saugumo taisykles netoli Džasko (uosto), buvo atakuota raketomis po to, kai ignoravo Irano karinio jūrų laivyno įspėjimą“, – nenurodydama šaltinio pranešė naujienų agentūra „Fars“.

Irano agentūra „Fars“ teigė, kad raketos pataikė į JAV karo laivą „Jask”. Bet Netrukus JAV karinių pajėgų Centrinė vadavietė paneigė pasirodžiusius pranešimus, kad į amerikiečių laivus pataikė raketos.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas anksčiau sakė, kad Jungtinės Valstijos pirmadienį pradės lydėti laivus per strateginį sąsiaurį, kuris buvo pagrindinis naftos, dujų ir trąšų transportavimo maršrutas prieš prasidedant karui Artimuosiuose Rytuose ir Iranui užblokavus šį vandens kelią.

INFORMACIJA TRUMPAI

  • Trumpas teigia, kad JAV „lydės“ įstrigusius laivus per Hormuzo sąsiaurį.
  • Irano ministerija: JAV privalo atsisakyti perteklinių reikalavimų.
  • Aukšto rango Irano karininkas: tikėtinas naujas konfliktas su JAV.
  • Irano kariuomenė: JAV pajėgos bus atakuojamos, jei įžengs į Hormuzo sąsiaurį.
  • JAV neigia Teherano pranešimus, kad raketos pataikė į amerikiečių laivą.

Apie sekmadienio įvykius skaitykite čia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą