Pasaulyje

2019.02.20 13:23

Kinija ragina JAV gerbti šalies teisę klestėti

ELTA 2019.02.20 13:23

Jungtinės Valstijos turi gerbti Kinijos teisę vystytis ir klestėti, o šalies durys užsieniui atsivers vis plačiau, pareiškė Kinijos valstybės tarybos narys Wang Yi.

Dvi didžiausios pasaulio ekonomikos pradėjo naujausią prekybos derybų etapą antradienį, kuriuo siekiama išspręsti nesutarimus, kuriems įsiplieskus šalys viena kitai įvedė muitus. JAV kaltina Kiniją nesąžininga prekyba ir priverstiniu technologijų perdavimu, tačiau Kinija visus kaltinimus neigia.

Wang Yi Jungtinių Valstijų verslo atstovų delegacijai Pekine kalbėjo, kad tiek tarptautinė bendruomenė, tiek ir abi šalys supranta, jog abipusė pagarba ir bendradarbiavimas yra teisingas vystymosi kelias.

„Ir Jungtinės Valstijos, ir Kinija turi teisę vystytis, o Kinijos žmonės turi teisę gerai gyventi“, – sakė Wang Yi.

„JAV pusė turi pripažinti, kad Kinijos klestėjimas atitinka ir viso pasaulio interesus, įskaitant ir Jungtines Valstijas. Jei Kinija ir JAV toliau aktyviai diskutuos, tai prekybinis ir ekonominis bendradarbiavimas gali palaikyti pusiausvyrą dvišaliuose santykiuose“, – teigė Kinijos diplomatas.

Pasak jo, Kinijos reformos ir rinkų atsivėrimas žengia koja kojon su šalies ekonominės plėtros poreikiais.

Donaldas Trumpas ne kartą patvirtino, kad prekybos derybos tarp Vašingtono ir Pekino vyksta sėkmingai, o jis pats svarsto galimybę atidėti kovo 1 d. terminą, iki kurio šalys turi pasirašyti prekybos susitarimą.