Pasaulyje

2019.02.06 19:52

Alpių paštininkas – kasdien kyla į aukščiausią Vokietijos viršukalnę

Darbas viršukalnėje – 3 kilometrai virš jūros lygio. Tokiu gyvenimo aprašymu gali didžiuotis Alpių paštininku vadinamas Andreas Oberauer. Vyras jau trečią dešimtmetį tęsia šeimos tradiciją – pristato paštą į aukščiausią Vokietijos viršukalnę ir tikisi, kad vieną dieną jo darbą perims sūnus.

Ir pučiant galingiems vėjams, ir siaučiant pūgoms ar pliaupiant lietui 53 metų Andrėjas Oberauer atlieka savo užduotį – pristato paštą iš ir į aukščiausią Vokietijos viršukalnę – Alpėse, beveik 3 kilometrus virš jūros lygio iškilusią Zugspitze.

„Ten aukštai yra Vokietijos aplinkos apsaugos agentūros biuras. Anksčiau ten buvo viešbutis, bet dabar jį išsinuomojo klimato tyrimų stotis. Paskui leidžiuosi žemyn, užsuku į restoraną ir kitas vietas, kur žmonės palieka laiškus ar siuntinius“, – pasakoja paštininkas.

Nors „Alpių paštininko“ klientai tik dviejose vietose – siuntinių srautas nemažas. Klimatologų paštas vangesnis, bet turistai ištikimi tradicijai iš viršukalnės pasiųsti atviruką namo. Tad dėl atvirukų paštininkas į viršūnę kyla kasdien.

Plačiau apie tai – Aurimo Piečiukaičio reportaže.