Pasaulyje

2019.01.16 23:15

Brazilija nereikalaus vizų iš amerikiečių turistų

ELTA 2019.01.16 23:15

Brazilija planuoja atšaukti turisto vizos reikalavimą Jungtinių Valstijų gyventojams, teigia Brazilijos turizmo ministras Marcelas Alvaro Antonio.

Vizų iniciatyva yra dalis Užsienio reikalų ministerijos (URM) plano pirmosioms 100 prezidento Jairo Bolsonaro kadencijos dienų, interviu „Reuters“ sakė M. A. Antonio.

„Norime visiškai atšaukti vizų reikalavimą amerikiečiams turistams“, – tikino jis.

Prezidentas J. Bolsonaras yra dešiniųjų pažiūrų ir ne kartą atvirai gyrė JAV prezidentą Donaldą Trumpą. Nuo pat rinkimų kampanijos pradžios J. Bolsonaras siekė atnaujinti Brazilijos santykius su Jungtinėmis Valstijomis, kitaip nei kairuoliškų pažiūrų Darbininkų partija, kurios vedama vyriausybė vadovavo šaliai pastarąjį dešimtmetį ir buvo linkusi gerinti santykius su kaimyninėmis valstybėmis, o ne JAV.

„Politinė kairė JAV laikė priešininke, tačiau taip tikrai nesielgs mūsų vyriausybė“, – sakė M. A. Antonio, pridurdamas: „J. Bolsonaras nori priimti Jungtines Valstijas kaip Brazilijos partneres.“

Brazilija yra didžiausia Lotynų Amerikos ekonomika, tačiau ilgą laiką šalies turizmo sektorius buvo itin vangus. 2018 m. į šalį atvyko 6,6 mln. turistų. Pasak turizmo ministro, Brazilija taip pat sieks atšaukti vizų reikalavimą Kanados, Japonijos ir Australijos turistams.

M. A. Antonio teigimu, be planų atšaukti vizas, šalis taip pat dvigubins išlaidas turizmo reklamai užsienyje, 2023 m. sieksiančias daugiau nei 34 mln. dolerių.

Taip pat Brazilija planuoja reformuoti dabar veikiančią Nacionalinę turizmo tarybą, pertvarkant ją į agentūrą, kuriai būtų leidžiama bendradarbiauti su privačiomis bendrovėmis, kaip oro linijos. Šiuo metu Nacionalinei turizmo tarybai vykdyti bendrus projektus su privačiu verslu yra draudžiama.