Naujienų srautas

Pasaulyje2019.01.06 23:03

J. Boltonas: JAV pasitraukimas iš Sirijos turi lydėti Izraelio saugumą

BNS 2019.01.06 23:03

Jungtinių Valstijų karinių pajėgų išvedimas iš Sirijos turėtų būti vykdomas užtikrinant Izraelio ir kitų Vašingtono sąjungininkų šiame regione saugumą, pareiškė JAV nacionalinio saugumo patarėjas Johnas Boltonas Jeruzalėje, bendroje Izraelio ministru pirmininku Benjaminu Netanyahu.

„Mes aptarsime prezidento Trumpo sprendimą dėl karių atšaukimo. Šiaurės rytų Sirijoje tai turi būti padaryta įsitikinus, kad „Islamo valstybė“ nugalėta, ir ši grėsmė neatsikurs, taip pat užtikrinant Izraelio ir kitų mūsų draugų regione saugumą bei pasirūpinant tais, kurie kartu su mumis kovojo prieš „Islamo valstybę“ ir kitas teroristų grupuotes“, – kalbėjo J. Boltonas.

„JAV prezidentas ne kartą sakė, kad remia Izraelio teisę į savigyną. Norėčiau pasiūlyti bet kuriai tautai šiame regione, tiek ir už jos ribų neabejoti JAV parama Izraelio teisei į gynybą, dar kartą apie tai susimastant“, – pridūrė J. Boltonas.

Anksčiau sekmadienį vykusiame Izraelio vyriausybės posėdyje B. Netanyahu pareiškė ketinantis aptarti su JAV nacionalinio saugumo patarėju pastangas pažaboti Irano agresiją regione, atsižvelgiant į JAV prezidento sprendimą išvesti amerikiečių antžemines pajėgas iš Sirijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi