Pasaulyje

2018.11.21 16:08

Serbijos gynybos ministras siūlo peržiūrėti santykius su Juodkalnija ir Makedonija

ELTA 2018.11.21 16:08

Serbijos valdžia turi peržiūrėti santykius su kai kuriomis Balkanų šalimis, įskaitant Juodkalniją ir Makedoniją, dėl jų pozicijos Kosovo stojimo į Tarptautinę kriminalinės policijos organizaciją (Interpolą) klausimu. Tai trečiadienį pareiškė Serbijos gynybos ministras Aleksandaras Vulinas.

„Aš raginu prezidentą Aleksandrą Vučičių peržiūrėti santykius su Juodkalnija ir Makedonija ir joms parodyti, kad draugiškus santykius su Serbija reikia nusipelnyti“, – sakė ministras.

Interpolo generalinėje asamblėjoje Dubajuje Juodkalnija ir Makedonija balsavo už Kosovo priėmimą į organizaciją. „Jeigu joms neužteko drąsos balsuoti prieš, jos galėjo bent jau susilaikyti ir šitaip parodyti, kad joms ne vis vien, ką mano ir jaučia Serbija“, – pabrėžė A. Dulinas.

Antradienį Tarptautinės kriminalinės policijos organizacijos generalinė asamblėja nepriėmė Kosovo į Interpolą. Prieš jo priėmimą į organizaciją balsavo 51 šalis, tarp jų – Rusija, Kinija ir Ispanija. Už Kosovo priėmimą į Interpolą balsavo 68 šalys, dar 16 susilaikė. Kosovas turėjo surinkti du trečdalius balsų.