Naujienų srautas

Pasaulyje2018.11.13 18:55

A. Merkel ragina kurti „realią, tikrą“ Europos armiją

BNS 2018.11.13 18:55

Vokietijos kanclerė Angela Merkel antradienį aiškiai paragino ateityje sukurti Europos armiją, taip tikriausiai papriekaištaudama JAV prezidentui Donaldui Trumpui, kuris tokius pasiūlymus vadino įžeidžiamais.

„Jei pažvelgsime į praėjusių metų įvykius, iš tiesų svarbu tai, kad mes turime dirbti dėl vizijos vieną dieną sukurti realią, tikrą Europos armiją“, – per Europos Parlamento sesiją pasakė A. Merkel. Jos žodžiai buvo palydėti plojimais.

A. Merkel pridūrė, kad šis pasiūlymas gali būti įgyvendinamas lygiagrečiai su transatlantiniu bendradarbiavimu NATO aljanse, tačiau „Europą apgins tik stipresnė Europa“.

„Europa turi perimti mūsų likimą į savo rankas, jeigu mes norime ginti savo bendruomenę“, – pridūrė ji.

„Aš siūlysiu įkurti Europos Saugumo Tarybą, kuriai būtų pirmininkaujama rotacijos tvarka“, – pažadėjo kanclerė.

A. Merkel tokį raginimą pareiškė D. Trumpui antradienį vėl išjuokus Prancūzijos prezidentą Emmanuelį Macroną dėl jo pasiūlymo kurti Europos armiją.

Vašingtonas baiminasi, kad toks pasiūlymas galėtų užtemdyti NATO aljansą.

Praėjusią savaitę D. Trumpas sukritikavo šią idėją, parašęs komentarą socialiniame tinkle „Twitter“.

„Labai įžeidžiama, bet galbūt Europa turėtų pirmiausiai sumokėti sąžiningą indėlį NATO, kurią didžia dalimi subsidijuoja JAV!“ – parašė jis.

Sekmadienį Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude`as Junckeris pareiškė, kad bet kokia Europos armija „turės lygiuotis į NATO pajėgas“ ir nesukurti konkurencijos ar priešpriešos JAV pajėgoms.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi