Pasaulyje

2018.10.23 22:28

JAV ir sąjungininkės įvedė sankcijas Irano ir Talibano pareigūnams

ELTA 2018.10.23 22:28

JAV iždo departamentas ir Vašingtono sąjungininkės Persijos įlankos valstybės antradienį nusitaikė į Irano teikiamą paramą Afganistano Talibanui, įvesdami sankcijas devyniems abiejų šalių pareigūnams.

Rijade veikiantis Kovos su terorizmo finansavimu centras (TFTC) tvirtino, kad naujosiomis sankcijomis siekiama „atskleisti Talibano veikėjus ir jų rėmėjus Irane, siekiančius pakirsti Afganistano vyriausybės saugumą, ir užkirsti kelią jų veiksmams“.

Tarp asmenų, kuriems įvestos sankcijos, yra Irano du revoliucijos gvardijos pareigūnai, įvardijami kaip Mohammadas Ebrahimas Owhadis ir Esma`ilas Razavis. TFTC teigimu, jie dalyvavo teikiant finansinę ir logistinę paramą Talibanui bei rengiant jo kovotojų apmokymus.

Į juodąjį sąrašą taip pat įtraukti Talibano šešėlinio Herato provincijos gubernatoriaus pavaduotojas Abdullah`a Samadas Faroquis, tokią pačią poziciją Helmando provincijoje užimantis Mohammadas Daoudas Muzzamilis, Talibano santykius su Iranu kuruojantis Naimas Barichas ir dar trys aukšti Talibano pareigūnai.

„Irano vykdomas karinių mokymų, finansavimo ir ginklų tiekimas Talibanui – dar vienas akivaizdus pavyzdys, rodantis Teherano kišimąsi į regiono šalių reikalus ir paramą terorizmui“, – sakė JAV iždo sekretorius Stevenas Mnuchinas.

Dalis asmenų, kuriems antradienį įvestos nuobaudos, jau yra įtraukti į JAV ir Jungtinių Tautų (JT) sankcijų sąrašus.