Pasaulyje

2018.10.22 23:42

Ispanija grąžino į Maroką 55 migrantus, perlipusius per tvorą pasienyje

ELTA 2018.10.22 23:42

Pirmadienį Ispanija išsiuntė į Maroką 55 migrantus iš maždaug 200, kirtusių šalies sieną išvakarėse. Tai pranešė Ispanijos vyriausybės atstovybė Melilijos autonominiame mieste.

Sekmadienį apie 300 migrantų iš Afrikos šalių mėgino kirsti Maroko ir Ispanijos sieną, iš jų 209 pavyko perlipti aukštą tvorą. Vienas migrantas mirė nuo širdies priepuolio, 19 buvo sužeisti, taip pat nukentėjo šeši Ispanijos teisėsaugos institucijų darbuotojai.

Be to, vienas migrantas žuvo Maroko teritorijoje, nukritęs nuo tvoros, pranešė Maroko VRM. Maroko teritorijoje sulaikytas 141 migrantas, sužeista 13 Maroko kariškių.

„Vyriausybė vadovavosi Ispanijos ir Maroko sutartimi dėl grąžinimo, 55 žmonės išsiųsti į Maroką“, – sakė naujienų agentūrai „Europa Press“ šaltinis Ispanijos vyriausybės atstovybėje Melilijoje.

Dar 140 migrantų pasinaudojo teise prašyti prieglobsčio Ispanijoje ir liks šioje šalyje, kol jos valdžia priims galutinį sprendimą.

Melilija yra Afrikos šiaurėje, ji turi Ispanijos autonominio miesto statusą. Dėl geografinės padėties čia labai opi migracijos problema. Pabėgėlių srautui iš Afrikos kontroliuoti palei 12 kilometrų sieną su Maroku pastatyta šešių metrų aukščio spygliuotosios vielos tvora su stebėjimo bokšteliais. Vis dėlto nelegaliems migrantams kartais pavyksta ją perlipti.