Pasaulyje

2018.10.21 18:52

Traukinio avarijos Taivane aukų skaičius padidėjo iki 22

BNS2018.10.21 18:52

Taivane sekmadienį nuo bėgių nulėkus ir apsivertus traukiniui žuvusių žmonių skaičius padidėjo iki mažiausiai 22 – tai didžiausia traukinių avarija saloje per daugiau kaip 20 metų.

Taivano geležinkelių administracija patvirtino aukų skaičių ir nurodė, kad dar 171 žmogus buvo sužeistas, 10 iš jų – sunkiai. Nelaimė įvyko šiaurės rytinėje Ilano apygardoje.

Pareigūnai nepatvirtino, ar traukinyje tebėra įstrigusių gyvų keleivių. Pasak naujienų agentūros AFP reporterio, iš vagonų traukiama daugiau kūnų.

Nuotraukose iš avarijos vietos matyti visiškai nuo bėgių nulėkęs greitasis traukinys „Puyuma Express“, kurio vagonai guli zigzagu.

Geležinkelių administracija sakė, kad Sinmos stotyje nuo bėgių nulėkė visi aštuoni traukinio vagonai, o penki iš jų nuvirto ant šono.

Vienas keleivis leidiniui „Apple Daily Taiwan“ sakė, kad visą kelią traukinys virpėjo.

Taivano pareigūnai pranešė, kad avarija įvyko 16 val. 50 min. vietos (11 val. 50 min. Lietuvos) laiku. Incidento priežastys tiriamos.

Nacionalinė ugniagesių agentūra pranešė, kad į pietinį Taidongo miestą važiavusiame traukinyje buvo 366 žmonės.

Gynybos ministerija nurodė į pagalbą nelaimės vietoje dirbantiems pareigūnams išsiuntusi 120 karių.

Taivano prezidentė Tsai Ing-wen sekmadienį socialiniame tinkle „Twitter“ šį incidentą pavadino „didžiule tragedija“.

Tai didžiausia traukinių avarija Taivane nuo 1991 metų, kai Miaoli susidūrus dviem traukiniams žuvo 30 ir buvo sužeista dar 112 keleivių.

30 žmonių žuvo ir per 1981 metų avariją, kai Sindžu pervažoje traukinys įsirėžė į sunkvežimį.

Pastaraisiais metais didžiausia traukinių avarija buvo 2003 metų incidentas, kai 17 žmonių žuvo, o dar 156 buvo sužeisti traukiniui nukritus į bedugnę Ališano kalnuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.