Pasaulyje

2018.06.30 20:00

Visoje Amerikoje šeštadienį organizuojami protestai prieš imigracijos politiką

BNS 2018.06.30 20:00

Šeštadienį visoje Amerikoje rengiamos demonstracijos prieš prezidento Donaldo Trumpo griežtą imigracijos politiką, pasigirstant vis daugiau aktyvistų raginimų panaikinti JAV imigracijos politiką įgyvendinančią agentūrą.

„Mes protestuosime Vašingtone ir visoje šalyje“, – savo tinklalapyje pranešė protesto „Šeimos turi būti kartu“ organizatoriai.

Vašingtone protestas prasidės „Lafayette“ aikštėje tiesiai priešais Baltuosius rūmus, o vėliau bus žygiuojama iki Kapitolijaus.

Siekdama sustabdyti dešimtis tūkstančių imigrantų, kurie kiekvieną mėnesį kerta pietinę JAV sieną,  Amerikos administracija nuo gegužės pradžios nurodė sulaikyti visus nelegaliai sieną kertančius suaugusiuosius, įskaitant ir prieglobsčio prašytojus.

Daugelis JAV ir Meksikos sieną kertančių žmonių yra skurstantys žmonės, kurie bėga nuo gaujų smurto ir kitų bėdų Centrinėje Amerikoje.

Dėl D. Trumpo politikos išsigandę vaikai buvo atskirti nuo tėvų. Itin didelį pasipiktinimą sukėlė nuotraukos, kuriose vaikai užfiksuoti sėdintys aptvarose. Nors D. Trumpas praėjusią savaitę pasirašė įsaką nebeatskirti šeimų, tačiau teisininkai sako, kad šis procesas bus ilgas ir chaotiškas.

Maždaug 2 tūkst. vaikų vis dar lieka atskirti nuo tėvų, rodo praėjusį savaitgalį paskelbti oficialūs duomenys.

Ketvirtadienį šalia Kapitolijaus buvo suimta daugiau nei 500 moterų, įskaitant ir Kongreso narę, kurios protestavo prieš D. Trumpo imigracijos politiką. Protestų vyko ir kitose šalies vietose, tačiau šeštadieniniai protestai turėtų būti gerokai didesni" vien tik Vašingtone juose gali dalyvauti 50 tūkst. žmonių ar daugiau.