Pasaulyje

2018.05.21 20:04

Kandidatu į Italijos premjero postą pristatytas teisininkas G. Conte

BNS, LRT.lt2018.05.21 20:04

Teisininkas Giuseppe Conte tapo kandidatu į besiformuojančios Italijos populistinės vyriausybės vadovo postą, paskelbė „Deutsche Welle“.

Prieš isteblišmentą nukreipto Penkių žvaigždučių judėjimo (M5S) lyderis Luigi Di Maio ir kraštutinės dešinės partijos „Šiaurės lyga“ (Lega Nord) pirmininkas Matteo Salvini pristatė savo koalicinės vyriausybės vadovo kandidatūras per pirmadienį vykusius susitikimus su Italijos prezidentu Sergio Mattarella.

Premjero kandidatūrai turi pritarti S. Mattarella, o tada naująjį ministrą pirmininką ir vyriausybės sudėtį turės patvirtinti parlamentas.

1964 metais nedideliame Volturara Apulos kaimelyje pietiniame Apulijos regione gimęs G. Conte padarė įspūdingą teisininko karjerą bei užsiima akademine veikla.

L. Di Maio pristatė G. Conte kaip savo potencialaus ministrų kabineto narį prieš kovo 4-osios visuotinius rinkimus. Jis būtų tekusi pareiga supaprastinti biurokratiją šalyje.

Tai buvo pirmas kartas kai visuomenė sužinojo apie G. Conte; po rinkimų vykusiose derybose dėl vyriausybės jis buvo praktiškai nematomas.

G. Conte yra studijavęs ir dirbęs keliose geriausiose pasaulio aukštosiose mokyklose, įskaitant Kembridžo, Sorbonos ir Niujorko universitetus.

Šiuo metu jis dėsto privatinę teisę Florencijoje ir Romos Laisvajame tarptautiniame socialinių studijų universitete (LUISS).

Be to, G. Conte yra Italijos kosmoso agentūros direktorių tarybos narys, teisės konsultantas Romos prekybos rūmuose ir kelių draudimo kompanijų stebėtojų tarybos narys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt