Pasaulyje

2018.03.21 15:39

J. Sanchezas atsiėmė savo kandidatūrą į Katalonijos vadovo postą

ELTA2018.03.21 15:39

Kalinamas buvęs pilietinės organizacijos Katalonijos nacionalinio susirinkimo (ANC) vadovas Jordis Sanchezas atsisakė siekio tapti naujuoju Katalonijos regiono vadovu, trečiadienį pranešė Katalonijos parlamento pirmininkas. 

„Susidurdamas su pakartotiniais pagrindinių savo teisų pažeidimais deputatas J. Sanchezas atsiuntė man laišką, kuriame skelbė atsiimantis savo kandidatūrą“, – skelbė Katalonijos parlamento pirmininkas Rogeris Torrentas.

Dabar separatistinėms partijos teks išrinkti naują kandidatą į Katalonijos vadovo postą. Nors gruodį vykusius pirmalaikius regiono parlamento rinkimus laimėjo separatistinės partijos ir išsaugojo absoliučią daugumą parlamente, kilo sunkumų dėl abiejų kandidatų į regiono vadovo postą ir joms vis nepavyksta suformuoti vyriausybės.

Pirmuoju kandidatu buvo įvardintas buvęs Katalonijos regiono prezidentas Carlesas Puigdemontas, kurį po nepriklausomybės paskelbimo nušalino Madridas ir kuris po to pabėgo į Belgiją. Susidūręs su dideliais sunkumais, galiausiai jis pareiškė nesieksiąs būti perrinktas Katalonijos vadovu.

Vietoj savęs C. Puigdemontas pasiūlė J. Sanchezo kandidatūrą, bet jam taip pat kilo sunkumų, nes Aukščiausiojo teismo teisėjai atsisakė paleisti jį iš kalėjimo sudalyvauti svarbioje parlamento sesijoje, kurioje jis būtų buvęs oficialiai paskirtas vadovu.

Parlamento pirmininkas R. Torrentas teigė pradėsiąs naują derybų su Katalonijos partijomis etapą, skirtą rasti naują kandidatą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.