Pasaulyje

2018.01.24 20:19

Europos Sąjunga turi keistis, kad galėtų konkuruoti, sako E. Macronas

BNS 2018.01.24 20:19

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pareiškė, kad Europos Sąjungai pačiai reikia reformų dar šiais metais, kad ji galėtų konkuruoti su didžiosiomis galybėmis – Kinija ir Jungtinėmis Amerikos Valstijomis.

Savo kalboje Pasauliniame ekonomikos forume Davose jis sakė, kad „ambicingesnės“ ES šalys turi būti pajėgios judėti didesnės integracijos Europoje link, net jeigu kitos Europos šalys nenori prie to prisidėti.

„Mažiau ambicingosios neturėtų blokuoti labiau ambicingųjų šioje erdvėje“ – sakė E. Macronas.

Jis dar pridūrė, kad euro zonai priklausančios valstybės turėtų sutarti dėl „gerokai stipresnės“ sistemos, kuri būtų „labai teisinga“. Anot jo, ES valstybės turi koordinuoti savo mokesčių politiką, „nes antraip talentai išnyks“.

Pradėdamas savo kalbą Pasauliniame ekonomikos forume Davose, E. Macronas pareiškė, kad Prancūziją kurs 10 mlrd. eurų fondą novatoriškumui ir tyrimams finansuoti.

Jis sakė norįs inovacijas padaryti savo ekonominės politikos „kertiniu akmeniu“.

Jis sakė, kad pagrindinis dėmesys bus skirtas vadinamosioms ardomosioms inovacijoms, sukeliančioms dideles permainas rinkose.

E. Macronas dar žadėjo mažinti mokesčius verslui bei pažymėjo, kad Prancūzijos darbo taisykles reikia „gerokai labiau priderinti prie verslo aplinkos“, kad šalis taptų dar labiau konkurencinga.

Netiesiogiai užsiminęs apie JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) dalyvavimą šių metų Davoso forume E. Macronas šiek tiek paironizavo. Turėdamas omenyje gausybę sniego, jis pasakė, kad „būtų sunku patikėti apie pasaulinį šiltėjimą...; laimei, jūs nepakvietėte skeptiškai apie pasaulinį šiltėjimą atsiliepiančio žmogaus“.

Šiuo klausimu skeptiškas D. Trumpas kartą yra sakęs, kad klimato atšilimas yra Kinijos prasimanymas.