Pasaulyje

2018.01.09 22:43

Britanijos premjerė užbaigė vyriausybės pertvarką

ELTA2018.01.09 22:43

Antradienį Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May pranešė apie kitus ministrų kabineto pokyčius ir teigė, kad pirmadienį prasidėjęs ministrų kabineto pertvarkymas leis „naujai gabių ministrų kartai imtis veiksmų ir pagerinti gyvenimą žmonėms visoje Didžiojoje Britanijoje“.

Premjerė džiaugiasi pertvarkymu ir entuziastingai kalba apie jį, bet laikraštis „The Times“ ministrų kabineto pertvarkymą pavadino „chaotišku“. 

Remiantis pranešimais, svarbiausius postus užimantiems ministrams – užsienio reikalų ministrui Borisui Johnsonui, „Brexit“ sekretoriui Davidui Davisui, vidaus reikalų sekretorei Amber Rudd ir iždo kancleriui (finansų ministrui) Philipui Hammondui – pavyko juos išsaugoti. 

Didžiausiomis pertvarkymo aukomis laikomi buvęs Th. May vadovaujamos Konservatorių partijos pirmininkas Patrickas McLoughlinas, kuris buvo kaltinamas dėl prasto partijos pasirodymo birželį vykusiuose pirmalaikiuose parlamento rinkimuose, ir švietimo ministrės posto netekusi Justine Greening. Konservatorių partijos pirmininko postas atiteko Brandonui Lewisui, o švietimo ministro pareigos – Damianui Hindsui. 

Tuo tarpu naujuoju teisingumo ministru buvo paskirtas Davidas Gauke`as, prieš tai teisingumo ministro pareigas ėjęs Davidas Lidingtonas tapo vyriausybės kanceliarijos ministru ir Lankasterio hercogystės kancleriu, o Jamesas Claverly paskirtas Konservatorių partijos pirmininko pavaduotoju.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.