Pasaulyje

2017.12.13 14:00

D. Trumpas pasirašė gynybos projektą, kuriuo skirs 350 mln. dolerių Ukrainai

BNS 2017.12.13 14:00

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį pasirašė JAV 2018 metų gynybos biudžetą, kuriame numatoma skirti 350 mln. dolerių (297,5 mln. eurų) Ukrainai, pranešė radijas „Amerikos balsas“ (Voice of America).

„Pirmą kartą įstatymų leidžiamuoju lygiu siūloma skirti Ukrainai tokias gynybos priemones: priešlėktuvinės gynybos ir situacijos ant vandens stebėjimo radiolokacines priemones, karinio laivyno priešminines priemones, priekrantės laivyno ir pakrančių apsaugos laivus“, – sakoma pranešime.

Įstatymu leidžiama suteikti Ukrainai letalios gynybinio pobūdžio ginkluotės ir reikšmingai išplečiami JAV paramos Ukrainai parametrai saugumo ir gynybos srityse.

Į dokumentą įtrauktos nuostatos, sudarančios sąlygas JAV gynybos biudžeto lėšas naudoti sužeistų Ukrainos kariškių reabilitacijos JAV medicinos įstaigose reikmėms, šios srities ukrainiečių medikų mokymui ir parengimui, taip pat Ukrainos karinių oro pajėgų ir karinio laivyno pajėgumų didinimui.

Dokumente taip pat numatytos atsako į Rusijos agresiją priemonės, pavyzdžiui, pratęsiami suvaržymai bendradarbiauti su Kremliumi karybos srityje ir numatytos priemonės prieš veiksmus, kuriais siekiama pripažinti Rusijos valdžią aneksuotame Kryme.

D. Trumpo pasirašytame įstatyme numatomi 700 mlrd. dolerių (595 mlrd. eurų) asignavimai JAV gynybai. Anksčiau JAV Kongresas parėmė prezidento raginimą stiprinti šalies ginkluotąsias pajėgas ir priėmė kompromisinį įstatymo projektą dėl Pentagono išlaidų.

„Šiandien, pasirašydami šį gynybos įstatymą, spartiname visiško Amerikos karinės galios atkūrimo procesą, – sakė D. Trumpas. – Šis įstatymas padės didinti parengtį, išplės mūsų modernizuotas mūsų pajėgas – ir jas modernizuos, taip pat padės aprūpinti mūsų karius priemonėmis, kurių jiems reikia, kad kovotų ir laimėtų. Mes kovosime ir laimėsime.“