Pasaulyje

2017.10.28 16:49

Madride – demonstracija, nušalintas Katalonijos lyderis ragina priešintis

BNS, 15min.lt 2017.10.28 16:49

Ispanijos sostinėje Madride tūkstančiai žmonių šeštadienį išėjo į gatves protestuoti prieš pusiau autonominio regiono Katalonijos regiono paskelbtą nepriklausomybę.

Demonstrantai susirinko į mitingą Kolumbo aikštėje (Plaza de Colon); daugelis mojavo Ispanijos vėliavomis arba yra jomis apsigobę.

Ši demonstracija surengta po vienos iš neramiausių dienų Ispanijoje per kelis pastaruosius dešimtmečius.

Paragino taikiai priešintis

Tuo metu šeštadienį nušalintas Katalonijos lyderis Carlesas Puigdemont'as šeštadienį kreipėsi į katalonus, ragindamas taikiai priešintis Madrido tiesioginiame valdymui, skelbia BBC.

Jis pažadėjo tęsti „darbus, kuriant laisvą šalį“. Kur būdamas į regioninės visuomeninės televizijos TV3 žiūrovus kreipėsi C. Puigdemont`as, neatskleidžiama.

Penktadienį rytinio Katalonijos regiono įstatymų leidėjai priėmė nepriklausomybės deklaraciją. Kiek vėliau Ispanijos Senatas suteikė centrinei vyriausybei įgaliojimus įvesti tiesioginį valdymą maištingame regione ir atstatydinti jo separatistinę vyriausybę.

Oficialus sprendimas dėl Katalonijos regiono lyderių pašalinimo iš pareigų buvo paskelbtas šeštadienį paryčiais Madrido vyriausybės oficialiajame leidinyje. Taip pat paskelbta, kad Ispanijos vidaus reikalų ministras Juanas Ignacio Zoido oficialiai perėmė nepriklausomybę paskelbusio rytinio Katalonijos regiono vietos policijos vadovo pareigas (daugiau apie tai skaitykite čia).

AFP/Scanpix nuotr.

URM: Lietuva gerbia ir remia Ispanijos teritorinį vientisumą

Lietuva gerbia ir remia Ispanijos Karalystės teritorinį vientisumą ir suverenitetą, teigiama Užsienio reikalų ministerijos šeštadienį išplatintame trumpame pranešime.

„Kviečiame Ispanijos vyriausybę ir institucijas konstruktyviu dialogu ir teisinėmis priemonėmis ieškoti konstitucinio sprendimo. Lietuvą ir Ispaniją sieja draugiški dvišaliai santykiai, Ispanija yra svarbi Lietuvos partnerė Europos Sąjungoje ir NATO“, – pažymima ministerijos pranešime.