Pasaulyje

2017.10.28 15:23

Ispanijos vidaus reikalų ministras perėmė vadovavimą Katalonijos regiono policijai

BNS2017.10.28 15:23

Ispanijos vidaus reikalų ministras Juanas Ignacio Zoido oficialiai perėmė nepriklausomybę paskelbusio rytinio Katalonijos regiono vietos policijos vadovo pareigas, šeštadienį pranešė naujienų agentūra EFE.

Šis žingsnis buvo atliktas Madridui anksčiau šeštadienį vyriausybės oficialiajame leidinyje paskelbus, kad atstatydinamas pusiau autonominio Katalonijos regiono teisėsaugos pajėgų (Mossos d'Esquadra), turinčių 16 tūkst. pareigūnų, vadovas Josepas Lluisas Trapero.

Penktadienio vakarą Ispanijos premjeras Mariano Rajoy paskelbė virtinę griežtų priemonių, atsakydamas į Katalonijos parlamento anksčiau tą pačią dieną paskelbtą regiono nepriklausomybę nuo Madrido.

Centrinės vyriausybės sprendimu buvo atstatydinta separatistų lyderio Carleso Puigdemont'o vadovaujama Katalonijos vyriausybė, paleistas regiono parlamentas ir paskelbti pirmalaikiai vietos valdžios rinkimai, turintys įvykti gruodžio 21 dieną. Tuo metu J. L. Trapero atleidimas nebuvo paminėtas.

Nors ir praradęs Mossos d'Esquadra vadovo pareigas, J. L. Trapero liks regiono policijos komisaru.

Šis prieštaringai vertinamas pareigūnas pagarsėjo policijai reaguojant į rugpjūčio viduryje Barselonoje ir jos apylinkėse įvykdytas pražūtingas ekstremistų atakas. Jis buvo giriamas dėl savo veiklumo, bet taip pat kritikuojamas dėl nepakankamo veiksmų derinimo su nacionaline policija.

Perėmusi Katalonijos valdymą, Ispanija oficialiai atleido nepaklusnius separatistų lyderius

Ispanija Katalonijoje įvedė tiesioginį valdymą ir, oficialiame internetiniame vyriausybės leidinyje naktį iš penktadienio į šeštadienį paskelbusi nepaprastąsias priemones, atleido nepaklusnią šio regiono separatistų vyriausybę.

Šių veiksmų imtasi anksti šeštadienį, praėjus kelioms valandoms po penktadienį Katalonijos parlamentarų atlikto regiono nepriklausomybės paskelbimo.

Ispanijos premjeras Mariano Rajoy atleido šio rytinio regiono prezidentą Carlesą Puigdemont'ą ir perėmė jo pareigas, paleido regiono parlamentą ir paskelbė apie gruodžio 21 d. rengiamus naujus rinkimus.

C. Puigdemont`as ir 12 Katalonijos vyriausybės narių nebegaus atlyginimų. Jeigu nepaklus Madrido sprendimui, jie gali būti apkaltinti pareigų uzurpavimu.

Iš aukščiausiųjų Katalonijos pareigūnų atsako kol kas nėra, tik Katalonijos regioninės policijos vadovas Josepas Lluis Trapero, kuris taip pat atleistas, paskelbė pranešimą, kad ketina paklusti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt