Naujienų srautas

Pasaulyje2017.10.20 15:10

Analitikai: K. Sobčak – už Kremliaus sienų sumąstyta kampanija?

Baigusi prestižinį Tarptautinių santykių institutą, madingų kurortų ir prabangių vakarėlių viešnia, nuolat mirgėdavusi televizijos ekranuose kaip laidų vedėja ir dalyvė, Rusijos opoziciją palaikanti žurnalistė Ksenija Sobčak pranešė ketinanti dalyvauti šalies prezidento rinkimuose.

„Aš Ksenija Sobčak, man 36-eri. Kaip ir bet kuris Rusijos pilietis turiu teisę siekti prezidento posto. Nutariau pasinaudoti šia teise, nes esu prieš visus tuos, kurie paprastai šia teise naudojasi“, – aiškina prezidento rinkimuose dalyvausianti K. Sobčak.

Teigiama, kad  K. Sobčak nori patraukti tuos rinkėjus, kurie neitų balsuoti, nes jiems nepatinka nė vienas kandidatas, o grafos „prieš visus“ biuletenyje neliko. Daugiau apie savo ketinimus ji papasakos kitą savaitę.

Analitikai sako, kad iš pirmo žvilgsnio tai atrodo lyg už aukštų Kremliaus sienų sumąstyta kampanija, neva turinti suteikti rinkimams didesnio teisėtumo įspūdį, kad rinkimai neatrodytų kaip senių lenktynės, kuriose dalyvautų tokie opozicijos lyderiai kaip komunistų lyderis Genadijus Ziuganovas ar Vladimiras Žirinovskis. 

Kai kas K. Sobčak lygina su oligarchu Michailu Prochorovu, kuris per 2012 m. rinkimus taip pat tiesiogiai Kremliaus nekritikavo, agitavo už reformas ir surinko 8 proc. balsų.

K. Sobčak iš pradžių teks surinkti 300 tūkst. parašų, kad būtų įregistruota kandidate. Skeptiškai nusiteikę maskviečiai mano, kad tai nebus lengva.

Išsamiau – Jolantos Paškevičiūtės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi