346-oji Rusijos karo prieš Ukrainą diena. „Wall Street Journal“ skelbia, kad Kinija aprūpina Rusijos kariuomenę karinėmis priemonėmis, nepaisant sankcijų dėl Rusijos invazijos į Ukrainą. Tuo metu Lenkija jau pradėjo mokyti ukrainiečių karius valdyti Vokietijoje pagamintus kovinius tankus „Leopard 2“, gynybos ministro Mariuszo Blaszczako žodžius cituoja žiniasklaida. Tuo metu Kanada skelbia išsiuntusi pirmąjį „Leopard 2“ tanką į Ukrainą.
Žurnalistai, remdamiesi muitinės duomenimis, užfiksavo, kad Kinijos valstybinės įmonės Maskvai tiekia navigacijos įrangą, trukdymo technologijas ir naikintuvų dalis.
JAV valstybės departamentas išreiškė susirūpinimą dėl Kinijos vienijimosi su Rusija. Jo teigimu, Vakarai yra įspėję Pekiną apie pasekmes, jeigu jis teiks Rusijai karinę pagalbą karui prieš Ukrainą arba sistemingai padės išvengti sankcijų.

Lenkijos naujienų agentūra PAP penktadienį pranešė, kad M. Blaszczakas buvo nuvykęs į Kyjivą aptarti planų aprūpinti Ukrainą tankais „Leopard 2“.
Ministras taip pat teigė, kad Lenkija jau apmoko Ukrainos karius Lenkijoje, kaip naudotis tankais. Nors dar negalima teigti, kiek tiksliai laiko tam prireiks, tai bus „ne dienų ir ne mėnesių“, o „savaičių klausimas“, sakė jis.
346-oji Rusijos karo Ukrainoje diena
- Joe Bideno administracija paskelbė apie naują 2,2 mlrd. dolerių vertės karinės pagalbos Ukrainai paketą, įskaitant tiksliąsias ilgojo nuotolio raketas HIMARS;
- Kanada į Ukrainą išsiuntė pirmąjį savo tanką „Leopard 2“;
- Odesoje be elektros liko 500 tūkst. žmonių, teigiama, kad Ukraina deda visas pastangas atnaujinti elektros tiekimą;
- Leidinys „Wall Street Journal“ skelbia, kad Kinija aprūpina Rusijos kariuomenę karinėmis priemonėmis;
- Dešimtys Rusijos ir Ukrainos karo belaisvių grįžo namo po apsikeitimo belaisviais, šeštadienį pranešė abiejų šalių pareigūnai;
- Ukrainos kariškiai Didžiojoje Britanijoje sėkmingai mokosi valdyti tankus „Challenger 2;
- Rusijos kariuomenė telkia puolimo pajėgas Rytų Ukrainoje, tačiau pietiniam šalies regionui taip pat gresia pavojus, sako Pietų operatyvinės karinės vadovybės jungtinio spaudos centro vadovė Natalija Humeniuk;
- Rusija „išsikvepia“ ir praranda potencialą karui tęsti. Jau dabar Rusijos armija kariauja daugiausia gyvąja jėga, o ne karine technika, pareiškė karo ekspertas Olehas Ždanovas;
- Ukraina atgavo 116 karo belaisvių ir dviejų britų savanorių kūnus, o Rusija susigrąžino 63 belaisvius;
- Ukraina praneša, kad jau sunaikinta apie 130 590 okupantų rusų.
Ukrainos kariškiai pastarąją parą sunaikino dar 720 okupantų rusų. O iš viso nuo 2022 metų vasario 24 d. iki 2023 metų vasario 4 d. Rusijos armija Ukrainoje jau neteko apie 130 590 kareivių.
Tai šeštadienį pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.
Be to, per šį laikotarpį okupantai rusai neteko 3 218 tankų, 6 394 šarvuotųjų kovos mašinų, 2 220 artilerijos sistemų, 460 reaktyvinės salvinės ugnies sistemų, 225 oro gynybos priemonių, 294 lėktuvų, 284 sraigtasparnių, 1 956 dronų, 796 sparnuotųjų raketų, 18 laivų, 5 081 automobilio, 203 specialiosios technikos vienetų.
ISW pateikia naujausią Ukrainos žemėlapį, kuriame užfiksuotos Ukrainos ir Rusijos pajėgų kontroliuojamos teritorijos
Southern #Ukraine Update:
— ISW (@TheStudyofWar) February 4, 2023
Russian forces did not make any confirmed territorial gains along the southern axis on February 3. https://t.co/WrNM5beeSH pic.twitter.com/Z6fB5n5xX3
Apie penktadienio įvykius skaitykite čia.
Atnaujinta 02.09
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas teigia, kad su Ukrainos prezidentu yra pasiektas sutarimas, jog Vakarų perduodama ginkluotė nebus naudojama atakuojant Rusijos teritoriją. Tą jis sakė interviu savaitraščiui „Bild“.
Vokietijos vadovas taip pat teigė, kad tankų perdavimas Ukrainai derintas su partneriais ir ši ginkluotė suteikiama norint šaliai padėti apsiginti.
O. Scholzas pabrėžia, kad Rusijos pradėto karo pateisinti negalima, o Vladimiro Putino naudojami istoriniai palyginimai dėl kovos prieš vokiškus tankus yra absurdiški, kuriais siekiama pateisinti agresiją prieš Ukrainą.
Vakarų šalys Ukrainai suteikė raketų sistemų, o neseniai sutarta ir dėl vakarietiškų tankų perdavimo.
Atnaujinta 00.14
Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio atstovas Aukščiausioje Radoje Fiodoras Venyslavskis interviu Vokietijos žiniasklaidos priemonei „Bild“ tikino, kad Ukraina negarantuos, kad vakarietiškas technika nebus panaudota prieš taikinius Rusijoje.
„Kai kurie Vakarų ekspertai mano, kad Ukraina turėtų pažadėti nenaudoti savo karinės įrangos Rusijos Federacijos teritorijoje. Tai idėja iš paralelinio pasaulio“, – sakė jis.
Jis pažymėjo, kad visi kariniai objektai, iš kurių vykdomas karas prieš Ukrainą, yra teisėti Ukrainos kariniai taikiniai. Jis patikslino, kad tai taikoma ir Maskvai.








