Pasaulyje

2017.08.04 21:48

Ruandoje įvyko rinkimai, kuriuos prezidentas vadina tik formalumu

BNS 2017.08.04 21:48

Ruandos piliečiai penktadienį rinko prezidentą. Rinkimų apylinkės atsidarė 7 val. vietos (8 val. Lietuvos) laiku ir užsidarė 17 val. (18 val.)

Manoma, kad prezidentu trečiai kadencijai bus išrinktas šaliai vadovaujantis nuo 2000-ųjų Paulas Kagame, 2010 metais pelnęs 93 proc. balsų ir šiemet liepą per mitingą sakęs, kad „prezidento rinkimų diena tėra tik formalumas“.

Penktadienį užsienio reikalų ministrė Louise Mushikiwabo tviteryje šaipėsi iš žmogaus teisių gynimo organizacijos „Human Rights Watch“ vadovo Kennetho Rotho, pavadinusio Ruandos valdžią „žudikiška diktatūra“.

„Kenai, Kenai, Kenai... Tu vėl neišgėrei vaistų?“ – atsakė ji tviteryje, pasiūlydama, kad galinti „padėti“ jam atsigulti į psichiatrinę jos šalyje.

Su P. Kagame varžosi vienintelės legalios opozicinės Demokratinės žaliųjų partijos kandidatas Frankas Habineza bei nepriklausomas kandidatas Philippe Mpayimana. Trys potencialūs kandidatai buvo diskvalifikuoti, esą nesurinkę reikiamo savo šalininkų parašų skaičiaus.

Pasak Rinkimų komisijos sekretoriaus Charles Munyaneza preliminarūs rinkimų rezultatai būsią paskelbti vėliau šią dieną. Balsavo daugiau kaip 80 proc. iš 6,9 mln. registruotų rinkėjų, nurodė jis.