Naujienų srautas

Pasaulyje2017.03.12 16:22

Prancūzijoje turkų ministro vizitas ir kalba mitinge rūpesčių nekelia

BNS 2017.03.12 16:22

Prancūzijoje viešinčiam Turkijos užsienio reikalų ministrui leista dalyvauti mitinge šalies rytų mieste Mece, nes šis renginys viešajai tvarkai nekelia, sakė prancūzų pareigūnas.

Meco prefektūros generalinis sekretorius Alainas Cartonas sekmadienį taip šią padėtį pakomentavo: kadangi pavojaus nėra, mitingą galima leisti susirinkimų laisvės vardan.

Turkijos užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu pasirodė vietos turkų mitingui įpusėjus; laukta, kad čia dalyvaus ir turkų išeivių iš gretimų Vokietijos regionų.

Prancūzijos valdžios sprendimas leisti turkų ministrui M. Cavusoglu agituoti šioje šalyje už referendumą dėl Turkijos prezidento galių išplėtimo yra priešingas olandų požiūriui.

Olandijos vyriausybė šeštadienį neleido M. Cavusoglu lėktuvui tūpti Roterdame, nes nenorėta, kad turkų ministras kitoje šalyje per mitingą agituotų už pataisas Turkijos konstitucijoje dėl prezidento įgaliojimų

M. Cavusoglu Mece sakė žurnalistams, kad Nyderlandai susilauks „atgarsių“ ir kad „atsiprašymo nepakaks“, įtampai tebekylant šių dviejų NATO šalių santykiuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi