Pasaulyje

2017.02.01 12:05

L. Kojala: D. Trumpas žadėjo, kad svarbiausių sprendimų imsis iškart

Naujasis JAV prezidentas ne vieną nustebino per pirmąją savo darbo savaitę nuveikęs tiek daug. Vadinamosios „ObamaCare“ sustabdymas, susitikimas su pirmuoju užsienio valstybės vadovu – Jungtinės Karalystės premjere Theresa May, Šiaurės Amerikos laisvos prekybos sutartis, Meksikos siena ir galiausiai – daugiausia atgarsių sulaukęs imigracijos ribojimas. 

„Donaldas Trumpas tai žadėjo. Jis sakė, kad nuo pat pirmosios dienos imsis tų sprendimų, kurie buvo svarbiausi jo rinkėjams, t.y. sveikatos apsaugos reformos, kurią pradėjo Barackas Obama, stabdymas, kova su imigracija, siekiant stiprinti šalies saugumą ir t.t. [...] Be abejo, kad jis visa tai spės padaryti per 10 dienų, ko gero, yra šiokia tokia staigmena, nes matome, kad tempai tikrai neslūgsta“, – sako politologas, VU TSPMI dėstytojas Linas Kojala.

Pasak jo, pagrindinė naujojo JAV prezidento sprendimo dėl imigracijos keliama grėsmė – kuriamas aiškus precedentas, kad viena iš Vakarų pasaulio valstybių apskritai užsiblokuoja nuo dalies pasaulio, o kartu – ir nuo pabėgėlių. 

„Be abejo, tai kelia nerimą Europos šalims, kurios dėl to patiria didelį spaudimą. Jeigu amerikiečiai, kurie pabėgėlių ir šiaip priėmė ne itin daug net ir B. Obamos valdymo metais, apskritai nuo tos problemos atitrūks, spaudimas Europos šalims tik didės. Jos dėl geografinių priežasčių jį visuomet jautė šiek tiek labiau nei amerikiečiai“, – pabrėžia politologas. 

Visas pokalbis su politologu – įraše.