Pasaulyje

2017.01.01 12:40

Ataka Stambule užtemdė Naujųjų metų sutiktuves

BNS2017.01.01 12:40

Turkijoje 39 gyvybių pareikalavusi ataka Stambulo naktiniame klube užtemdė 2017 metų sutiktuves pasaulyje ir pakurstė nuogąstavimus, kad didelės minios svarbiuose miestuose gali tapti ekstremistų taikiniu.

Tačiau Niujorke, kur Taimso aikštėje buvo susirinkę beveik milijonas žmonių, Naujieji metai, regis, buvo sutikti be incidentų. Saugumas buvo smarkiai sustiprintas.

Garsiajam sekundes iki Naujųjų skaičiavusiam kamuoliui pasiekus žemiausią tašką, žmonės džiūgaudami šaukė, poros bučiavosi. Dangų nušvietė fejerverkai, pasigirdo Franko Sinatros daina „New York, New York“.

Niujorkas, Reuters/Scanpix nuotr.

Niujorkas, Reuters/Scanpix nuotr.

Išrinktasis prezidentas Donaldas Trumpas pasiuntė linkėjimus Amerikos žmonėms.

„Laukiu nuostabių ir turtingų 2017-ųjų mums drauge dirbant dėl #MAGA“, – vidurnaktį „Twitter“ parašė D. Trumpas, pavartodamas savo šūkio „Padaryk Ameriką vėl didžią!“ akronimą.

Po atakų sunkvežimiais Berlyno kalėdinėje mugėje ir vasarą Nicoje, Niujorkas dislokavo maždaug 7 tūkst. policininkų ir dešimtis šiukšliavežių, kad transporto priemonės negalėtų rėžtis į minią.

„Čia yra geriausia vieta žemėje Naujųjų metų išvakarėse“, – sakė teisininkė iš Meksikos Alma Alanis, atvykusi su draugu Eduardo Chavarria. Jie atvyko vidurdienį ir daug valandų laukė svarbiosios akimirkos.

Australija, laikrodžiams išmušus vidurnaktį, sutiko Naujuosius metus įspūdingu fejerverkų šou – Sidnėjaus padangę nušvietė įvairiaspalvės ugnys, nors organizatoriai baiminosi potencialių teroro išpuolių, temdžiusių nuotaiką pasaulyje 2016 metais.

Apie pusantro milijono žmonių didžiausiame Australijos mieste stebėjo vidurnaktį dangų nušvietusius fejerverkus, leidžiamus nuo Sidnėjaus uosto tilto ir įlankoje esančių baržų. Šio šventinio renginio vaizdas buvo tiesiogiai transliuojamas per televiziją ir internetu visame pasaulyje.

Sidnėjus, Reuters/Scanpix nuotr.

Honkonge minios taip pat susirinko krantinėse, stebėti fejerverkų virš Viktorijos uosto, o Japonijos sostinėje Tokijuje tūkstančiai žmonių gatvėse paleido į orą balionus.

Tokijas, Reuters/Scanpix nuotr.

Į Europą Naujieji metai atkeliavo su fejerverkais Maskvos Raudonojoje aikštėje, kurie nakties dangų tiesiogine prasme nudažė raudonai.

Maskva, Reuters/ Scanpix nuotr.

Maždaug pusė milijono žmonių buvo susirinkę Paryžiaus Eliziejaus laukuose, kur Triumfo arką nušvietė spalvingos projekcijos su fraze „sveiki atvykę“ dešimtimis kalbų.

Paryžius, Reuters/Scanpix nuotr.

Paryžius, Reuters/Scanpix nuotr.

Stebint maždaug 2 000 karo policininkų, maždaug 2 mln. žmonių grožėjosi fejerverkais Rio de Žaneiro Kopakabanos paplūdimyje, kurie šiemet buvo taip pat įspūdingi, bet dėl didelės ekonominės krizės trumpesni.

Rio de Žaneiras, Reuters/Scanpix nuotr.

Triukšminga švente buvo užbaigti metai, atnešę daug politinių sukrėtimų, nuo Didžiosios Britanijos balsavimo už išstojimą iš Europos Sąjungos iki tokių netradicinių lyderių kaip D. Trumpas Jungtinėse Valstijose išrinkimo.

2016-aisiais taip pat mirė daug garsių žmonių, nuo Davido Bowie iki Prince`o ir Mohammedo Ali.

Tai taip pat buvo kraujo liejimo ir kančių metai: žiniasklaidos pranešimų antraštėse dominavo karas Sirijoje, Europos migrantų krizė, daugybė teroro išpuolių.

„Ši naktis skirta švęsti“

Smurto būta ir šeštadienį; per dviejų bombų sprogimus judriame turguje Bagdado centre žuvo mažiausiai 27 žmonės.

Tačiau tai nesutrukdė žmonėms švęsti Irako sostinės gatvėse ar išsipuošus keliauti į pobūvius prabangiuose viešbučiuose.

Bagdadas, Reuters/Scanpix nuotr.

21 metų Fadhelis al Araji iš sostinės Sadro rajono automobilyje vežėsi alaus.

„Ši naktis skirta švęsti... Visi gali daryti, ką nori, ir niekam nerūpi. Mums reikia tokios nakties, Irakui to reikia“, – sakė jis, sėdėdamas prie savo apdaužytos „Toyota“ vairo.

Nuniokotame Sirijos Alepo mieste 20 metų studentas Abdelis Wahabas Qabbani taip pat buvo pasiryžęs 2017-uosius sutikti pozityviai nusiteikęs.

„Pastaruosius dvejus metus nebuvau išėjęs švęsti Naujųjų metų. Šį kartą vykstu į šventę“, – sakė jis.

Dubajaus emyratas Naujuosius pasitiko įprastu gigantišku pirotechnikos šou nuo aukščiausio pasaulio dangoraižio „Burj Khalifa“ ir kitų pastatų.

Dubajus, AFP/Scanpix nuotr.

Pernai viename Dubajaus dangoraižyje buvo kilęs didelis gaisras, bet šiemetinė šventė praėjo be incidentų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt