Pasaulyje

2016.11.13 17:36

Pagerbtos pasaulinių karų aukos

Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II, karališkosios šeimos nariai, premjerė Theresa May, vyriausybės nariai dalyvavo iškilmėse Londono centre, prie Kenotafo – prie šio paminklo, skirto žuvusiems karuose ir ginkluotuose konfliktuose rengiamos Atminimo dienos iškilmės.

Po Antrojo pasaulinio karo buvo nutarta, kad antrą lapkričio sekmadienį bus pagerbti kritusieji per abu didžiuosius karus.

Premjerė Th. Mei pareiškė, kad tokią dieną turi būti pagerbti ne tik žuvusieji per ginkluotus konfliktus, bet ir šiuo metu kovojantys su „Islamo valstybe“ kariai.

Atminimo dienos simboliu Britanijoje tapo raudonoji aguona.

Aukos pagerbtos ir Vilniuje

Minint Tautų sandraugos ir atminimo dieną, Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų, smurto ir terorizmo aukų atminimas pagerbtas ir Vilniuje, vokiečių karių kapinėse Vingio parke bei Antakalnio kapinėse.

Jungtinės karalystės, Vokietijos ambasados ir Lietuvos krašto apsaugos ministerijos surengtuose Atminimo dienos minėjimuose dalyvavo užsienio šalių diplomatinių misijų vadovai, Lietuvos kariuomenės ir NATO sąjungininkų pajėgų kariai, šiuo metu tarnybą atliekantys Lietuvoje.

1918 metų lapkričio vienuoliktoji žymi Pirmojo pasaulinio karo pabaigą.