Pasaulyje

2016.11.09 14:30

L. Kasčiūnas: H. Clinton turėjo labai daug pažeidžiamų vietų

Paaiškėjus, kad naujuoju JAV vadovu tapo milijonierius Donaldas Trumpas, politologas Laurynas Kasčiūnas teigia, kad skirtingos respublikonų kandidato programinės nuostatos, kurios netgi prieštarauja viena kitai, sugebėjo įtikinti balsuoti tuos segmentus rinkėjų, kurie kitu atveju gal būtų skirtingose barikadų pusėse.

Politologas atkreipia dėmesį, kad D. Trumpas laimėjo netgi tradiciškai demokratus palaikančiose valstijose.  

„Netgi tradiciniai demokratų rinkėjai, kurie reikalauja daugiau socialinės apsaugos, manau, balsavo už jį [D. Trumpą – LRT.lt], kaip antielito atstovą. Antielitinė retorika, manau, irgi turėjo tam tikrą poveikį“, – mano politologas.

Svarbus D. Trumpo pergalės rinkimuose veiksnys, anot R. Kasčiūno, – pati jo varžovė Hillary Clinton.

„Turbūt silpnesnio varianto iš demokratų pusės nebuvo galima tikėtis. Tai politikė, kuri turėjo labai daug pažeidžiamų vietų. Ypač tai išryškėjo pastaraisiais mėnesiais. [...] Užtušuoti tų silpnų vietų nepavyko. [...] Akivaizdu, kad jeigu ten būtų buvęs kitas demokratų kandidatas, kad ir tas pats Bernie Sandersas, labai tikėtina, kad mes turėtume kitokius rezultatus“, – sako R. Kasčiūnas.

Daug kam kalbant apie galimą D. Trumpo bičiulystę su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, R. Kasčiūnas atkreipia dėmesį, kad D. Trumpas – stipri, nenuspėjama asmenybė, tad ir santykiai su Kremliumi gali vystytis nenuspėjamai.

„Turime tokį įdomų kandidatą. [...] Kartais gali pagalvoti – D. Trumpas – stipri asmenybė bet kokiu atveju ir, jeigu V. Putinas jį kažkur įžeis, tai jis gali duoti ir tokį atsaką, kuris Rusijai gali labai nepatikti“, – mano R. Kasčiūnas.  

Plačiau apie tai – įraše.