Pasaulyje

2021.04.22 08:43

Prezidento patarėja apie galimą Rusijos diplomatų išsiuntimą: šiuo metu tariamės su sąjungininkais

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.04.22 08:43

Čekija pakvietė Europos Sąjungos ir NATO partnerių solidarumo gestu išsiųsti Rusijos diplomatų, darsyk įsiplieskus įtampai tarp šių šalių. Prezidento vyriausioji patarėja užsienio politikos klausimais sako, kad toks žingsnis neatmetamas.


„Šiuo metu tariamės dėl to su savo sąjungininkais“, – paklausta, ar Lietuva taip pat galėtų išsiųsti iš šalies dalį Rusijos diplomatinio korpuso atstovų LRT RADIJUI sakė prezidentūros Užsienio politikos grupės vadovė Asta Skaisgirytė.

Pirmadienį savo postus Čekijoje paliko 18 rusų diplomatų, kuriuos čekų žvalgyba identifikavo kaip šnipus. Į tai atsakydama Rusija išsiuntė 20 čekų diplomatų, dirbusių Maskvoje.

Čekijos vidaus reikalų ministras Janas Hamačekas, laikinai ėjęs užsienio reikalų ministro pareigas, šią savaitę pakvietė ES ir NATO partneres išreikšti diplomatinį solidarumą.

„Raginame ES ir NATO šalis imtis kolektyvinių veiksmų, siekiant išsiuntimų iš solidarumo“, – žurnalistams sakė J. Hamačekas.

Toks raginimas išreikštas Prahai apkaltinus Rusijos slaptąsias tarnybas 2014 metais surengus aukų pareikalavusį sprogdinimą Čekijos teritorijoje.

Ketvirtadienį laidai „Ryto garsai“ prezidento patarėja sakė, jog Gitanas Nausėda palaiko pastarąją savaitę priimtus Čekijos valdžios sprendimus.

„Prezidentas visiškai remia Čekijos pastangas sumažinti užsienio karinės žvalgybos buvimą NATO šalies teritorijoje ir, žinoma, solidarizuojasi su tais veiksmais, kurių ėmėsi Čekijos vyriausybė. Ji taip pat paprašė solidarumo kitų NATO ir ES partnerių, dabar diplomatiniais kanalais tariamės, kaip tą solidarumą geriausia būtų visiems kartu išreikšti“, – kalbėjo A. Skaisgirytė.

Visas pokalbis – LRT RADIJO laidos „Ryto garsai“ įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.