Pasaulyje

2016.06.06 09:32

Estijoje – Rusijos kritikuojamos karinio laivyno pratybos

15 NATO karinių laivų, tarp jų – ir Amerikos šeštojo laivyno flagmanas, išplaukė iš Talino. Tarptautinėse pratybose „Baltops 16“ dalyvauja ir du Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivai.  

Jungtinių Valstijų šeštojo laivyno flagmanas „Mount Whitney“ išplaukia iš Talino, Baltijos jūroje šios NATO pratybos kasmet rengiamos amerikiečių karinio laivyno iniciatyva. 

Jos iš Estijos persikelia į Suomiją, taip pat vyks Vokietijoje, Lenkijoje ir NATO partnerėje Švedijoje – jūroje, ore ir sausumoje.

Dalyvauja apie šešis tūkst. karių, pratybos vyksta pagal sumanytą scenarijų – imituojamas konfliktas ir tikrinama, kaip laivų įgulos pasirengusioms užduotims realiomis sąlygomis.

Konfliktas imituojamas tarp pramanytų šalių, pratybas kritikuoja Rusija, perspėjanti dėl atsakomųjų priemonių. 

Pratybų „Baltops 16“ vyriausiasis vadas sako – kiekviena šalis, ne tik Rusija, turi teisę rengti pratybas.  

„NATO rengia pratybas ten, kur aljansas veikia, visoje Europoje, taip, pat ir vandenyse. Tą patį daro Rusija. Ji rengia skubias pratybas, siunčia į jūrą daugybę žmonių, daugybę laivų. Ji rengia planuotas pratybas, ką ir mes darome. Manau, kiekviena šalis, kiekvienas laivynas turi teisę mokyti savo pajėgas“, – sako JAV 6-ojo laivyno vadas, viceadmirolas Jamesas G. Foggo.

Pratybos „Baltops 16“, vyksiančios iki birželio 19-osios, siekia užtikrinti Baltijos regiono saugumą ir stiprinti savitarpio supratimą.