Pasaulyje

2016.03.18 16:38

Įtampa dėl migrantų krizės: R. T. Erdoganas kaltina ES veidmainiškumu

ELTA2016.03.18 16:38

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas penktadienį apkaltino Europos Sąjungą (ES) veidmainiškumu migrantų krizės, žmogaus teisių ir terorizmo atžvilgiu, skelbia „Reuters“.

R. T. Erdoganas sureagavo į ES Turkijai keliamus reikalavimus užtikrinti geresnę migrantų apsaugą, kritiką dėl žiniasklaidos ir oponentų suvaržymo. Anot Turkijos prezidento, Europa „šoka minų lauke“.

Prieš sakydama, ką daryti Turkijai, Europa pirmiausia turi įvertinti savo veiksmus, sakė jis.

Šalies lyderio neigiamas požiūris pastebimai skiriasi nuo Turkijos ministro pirmininko Ahmeto Davutoglu išsakytų optimistiškų komentarų. Penktadienį A. Davutoglu Briuselyje susitinka su ES aptarti sutartį dėl migrantų krizės sprendimo.

ES numatytos sutarties sąlygos prasilenkia su Turkijos reikalavimais. Ši prašo, kad būtų pagreitintas jos prisijungimo prie ES procesas ir turkams būtų leista keliauti po ES be vizų. Šalis taip pat tikisi sulaukti didesnės finansinės paramos. Nuo 2015 metų sausio milijonas migrantų ir pabėgėlių įžengė į ES, plaukdami iš Turkijos į Graikiją laivais. Šiuo metu tūkstančiai yra įstrigę Graikijoje, nes buvo uždarytas jų keliavimo maršrutas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.