Pasaulyje

2016.03.18 16:20

Graikijos ministras palygino Idomenio pabėgėlių stovyklą su Dachau konclageriu

BNS 2016.03.18 16:20

Graikijos vidaus reikalų ministras penktadienį palygino vieną pabėgėlių stovyklą prie sienos su Makedonija, kurioje tūkstančiai žmonių gyvena antisanitarinėmis sąlygomis, su nacių Dachau koncentracijos stovykla.

Šiuos komentarus jis išsakė tą pačią dieną, kai Europos lyderiai susitiko Briuselyje, mėgindami susitarti su Turkija dėl sprendinio, turinčio sumažinti migrantų krizę.

„Nevengsiu pasakyti, kad tai yra mūsų dienų Dachau, – uždarytų sienų logikos rezultatas“, – ministras Panagiotis Kouroublis sakė televizijai, lankydamasis Idomenio stovykloje.

„Kiekvienas čia atvykęs gauna kelis smūgius į pilvą“, – jis sakė žurnalistams, žadėdamas užtikrinti geresnę policijos ir medikų priežiūrą toje vietoje.

Graikijos vyriausybė nurodė, kad daugiau negu 46 tūkst. pabėgėlių ir migrantų praeitą savaitę įstrigo šalyje dėl Makedonijos ir kitų Balkanų šalių sprendimų uždaryti sienas.

Apie trečdalis tų žmonių įstrigę Idomenyje, kur paskubomis įrengtoje 2,5 tūkst. vietų stovykloje dabar apsistoję 12 tūkst. žmonių, daugiausiai atvykėlių iš Sirijos ir Irako, tarp jų daug vaikų.