Pasaulyje

2016.03.13 22:34

Dramblio Kaulo Krante įvyko šaudynės

LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS 2016.03.13 22:34

Dramblio Kaulo Kranto kurorte Gran Basame viename viešbutyje surengtas išpuolis. Pranešama, kad žuvo bent 12 žmonių, iš jų 4 europiečiai. Kol kas nežinoma, kas atsakingas už šaudymus.

Ankstesniuose vietos žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad užpuolikai šaukė „Allahu akbar!“ (Dievas visų didesnis!) ir kad tarp aukų buvo moterų bei vienas vaikas.

Tuo tarpu vienas naujienų agentūros AFP fotografas sakė matęs septynis kūnus paplūdimyje, o dar vieną – šalimais esančiame viešbutyje „L'Etoile du Sud“ („Pietų Žvaigždė“), kuris tapo vienu iš šio išpuolio taikinių buvusioje Prancūzijos kolonijos sostinėje, esančioje už maždaug 40 km į rytus nuo komercinės sostinės Abidžano.

Dramblio Kaulo Krante mažiausiai penki žmonės žuvo sekmadienį ginkluotiems užpuolikams pradėjus šaudyti pajūrio kurorte Gran Basame, pranešė vienas kariuomenės šaltinis ir incidento liudininkai.

„Šiuo metų yra penki žuvusieji“, – sakė kariuomenės šaltinis, pageidavęs likti anonimu, kalbėdamas apie ataką kurorte, kuriame poilsiauja daug vakariečių.UNESCO pasaulio paveldo ststusą turintis Grand-Basamo kurortas populiarus tarp turistų iš Vakarų. Pastaraisiais mėnesiais per išpuolius viešbučiuose Malyje ir Burkina Fase žuvo dešimtys žmonių. Vakarų Afrikos valstybės didina saugumą, siekdamos apsisaugoti nuo džihadistų keliamos grėsmės.

Vietos žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad užpuolikai šaukė „Allahu akbar!“ (Dievas visų didesnis!) ir kad tarp aukų esama moterų bei vienas vaikas.

Tuo tarpu vienas naujienų agentūros AFP fotografas sakė matęs septynis kūnus paplūdimyje, o dar vieną – šalimais esančiame viešbutyje „L'Etoile du Sud“ („Pietų Žvaigždė“), kuris tapo vienu iš šio išpuolio taikinių buvusioje Prancūzijos kolonijos sostinėje, esančioje už maždaug 40 km į rytus nuo komercinės sostinės Abidžano.

Užpuolikai, kurie buvo „gerai ginkluoti ir dėvėjo kaukes, šaudė į svečius „L'Etoile du Sud“ – dideliame viešbutyje, kuris buvo pilnas užsieniečių per dabartinę kaitros bangą“, vienas liudininkas sakė AFP.

„Šūviai užklupo mus netikėtai, o dabar mes laukiame pasislėpę“, – sakė liudininkas.

Keli šimtai žmonių susirinko prie įvažiavimo į Gran Basamo prancūzų kvartalą senamiesčio pakraštyje, kur matėsi keliolika greitosios pagalbos automobilių.

Vienas AFP žurnalistas matė, kaip apie 12 žmonių, tarp jų viena sužeista vakarietė, buvo evakuojami kariuomenės sunkvežimiu.

Taip matėsi kariuomenės automobiliai, apginkluoti sunkiaisiais kulkosvaidžiais, važiuojantys į įvykio vietą.

Pastaraisiais mėnesiais buvo įvykdyta atakų prieš prabangius viešbučius kaimyninių šalių - Marlio ir Burkina Faso - sostinėse, nusinešusių dešimtis žmonių gyvybių. Dėl šių išpuolių Vakarų Afrikos valstybės ėmėsi stiprinti saugumą, didėjant džihadistų keliamai grėsmei.

UNESCO pasaulio paveldo ststusą turintis Grand-Basamo kurortas populiarus tarp turistų iš Vakarų. Pastaraisiais mėnesiais per išpuolius viešbučiuose Malyje ir Burkina Fase žuvo dešimtys žmonių. Vakarų Afrikos valstybės didina saugumą, siekdamos apsisaugoti nuo džihadistų keliamos grėsmės.

Papildyta 21:25: Dramblio Kaulo Krante esančiame pajūrio kurorte Gran Basame sekmadienį siautėję ginkluoti užpuolikai nužudė 14 civilių ir du karius, pranešė prezidentas Alassane`as Ouattaras, sakydamas, kad šį išpuolį įvykdė „teroristai“.

„Aukų skaičius labai didelis. Teroristams pavyko nužudyti 14 civilių; taip pat netekome dviejų specialiųjų pajėgų karių“, – sakė valstybės vadovas, atvykęs į Gran Basamą, kuris yra populiarus tarp turistų iš Vakarų šalių.

Pasak jo, šeši šią ataką surengę užpuolikai taip pat buvo nukauti.

Papildyta 22:25: Džihadistų tinklo „al Qaeda“ padalinys Šiaurės Afrikoje prisiėmė atsakomybę dėl sekmadienį viename Dramblio Kaulo Kranto kurorte įvykdytą ginkluotų užpuolikų ataką, per kurią žuvo bent 16 žmonių, pranešė Jungtinėse Valstijose įsikūrusi organizacija.

Pranešime, paskelbtame per savo naujienų kanalą „Telegram“, Islamiškojo Magribo „al Qaeda“ (AQIM) nurodė, kad trys „didvyriai“ šturmavo Gran Basamo kurortą, nurodė džihadistų tinklalapius stebinti organizacija „SITE Intelligence Group“.

„Dievo malone ir Jam suteikus sėkmę, trys mūsų didvyriai iš „Qaedat al Jihad“ Islamiškajame Magribe riterių sugebėjo šturmuoti turistinį kurortą Gran Besamą, esantį į rytus nuo Abidžano miesto Dramblio Kaulo Krante“, – sakoma AQIM pranešime, kurį citavo džihadistų tinklalapius stebinti organizacija.