Naujienų srautas

Pasaulyje2016.02.23 17:27

JAV kandidatų įvaizdis – kaip jis kuriamas ir ką jis reiškia

Antradienio vakarą Jungtinių Amerikos Valstijų Nevados valstijos respublikonų rėmėjai rinksis, kokį kandidatą siūlyti nominacijai rinkimuose į prezidentus. Įsibėgėjant rinkimams, partijų viduje įvaizdžio ekspertai pastebi, kad šiemet kandidatai renkasi kaip niekad skirtingus įvaizdžius, kuriais siekia pritraukti sau artimus rinkėjus.

Favoritas net ir su laisvalaikio rūbais turi būti favoritas, juokauja politikos įvaizdžio ekspertai, vertindami Donaldo Trumpo įvaizdį. Pagal apklausas, jis kitus respublikonų kandidatus Nevados valstijoje vėl lenkia keliolika procentų. Nevada – jau ketvirtoji valstija, kur šį vakarą vietos respublikonų partijos nariai rinksis savo favoritą. Čia kandidatai atvyko iš karto iš už kelių tūkstančių kilometrų esančios Pietų Karolinos, bet D. Trumpas, kitaip, nei kiti kandidatai, vis tiek visur nuolat vilki kostiumą. Tiesa, ne juodą, nes tokie įprasti politikams, kuriuos D. Trumpas nuolat peikia, todėl jis renkasi kitas spalvas ir taip esą rinkėjams turėtų būti viskas aišku iš karto.

„D. Trumpas retai rengiasi paprastais drabužiais. Tikrai niekada nepamatysi jo dėvinčio džinsus. Jam su džinsais nėra, kur vaikščioti. O štai golfo laukuose jam tenka pabūti, todėl jo laisvalaikio drabužiai primena golfo žaidėjo drabužius. Tiesa, jis daro klaidą rinkdamasis netikusios formos kepuraitę, bet ant jos parašytas labai svarbus rinkimų šūkis, todėl ji, matyt, būtina“, – aiškina politinio įvaizdžio ekspertė Patsy Cisneros.

Kiti du respublikonų favoritai Marco Rubio ir Tedas Cruzas kostiumą dažnai maino į laisvalaikio rūbus, nes taip esą stengiasi pabrėžti, kad nuolat įvairiose vietose susitinka su savo rinkėjais ir jiems turėtų būti irgi aišku, kad M. Rubio ar T. Cruzas daug dėmesingesni už D. Trumpą.

Demokratai antradienio vakarą kandidato nerinks, jų ketvirtasis sprendimas laukia savaitgalį Pietų Karolinoje, ten rinkėjai taip pat galės rinktis iš dviejų labai skirtingą įvaizdį puoselėjančių politikų.

Bernie Sandersas specialiai mėgsta pabrėžti, kad daug dėmesio aprangai neskiria – kostiumas paprastai padrikas, šukuosena – taip pat. Tai žinia tiems, kurie ilgisi revoliucijos ir jau pavargo matyti su Volstrytu susijusius tvarkingus politikus.

Kostiumais, kai dar ėjo valstybės sekretorės pareigas ir nesuko galvos dėl rinkimų kampanijos, ne itin rūpinosi ir Hillary Clinton. Dabar skirtumą pastebi daug apžvalgininkų, bet ne visi sutaria, ar jos naudojama ryškių spalvų strategija yra tinkama.

 „Nežinau, kas jai pataria rinktis ryškias spalvas. Aišku, tokios spalvos moterį pristato kaip veiklią asmenybę. Tačiau jas reikia labai atsargiai derinti prie odos spalvos. Ryškios spalvos neturėtų nuslopinti paties žmogaus“, – pastebi P. Cisneros.

Rinkimai partijų viduje įvairiose valstijose tęsis iki vasaros. Juos laimėję demokratų ir respublikonų kandidatai tarpusavyje susidurs prezidento rinkimuose lapkritį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi