Pasaulyje

2016.01.18 15:11

Iranas pasmerkė naujas JAV sankcijas dėl raketų programos

BNS 2016.01.18 15:11

Iranas pirmadienį pasmerkė „nelegitimias“ naujas sankcijas, kurias šiitiškai respublikai dėl jos baltinių raketų programos Jungtinės Valstijos paskelbė beveik iškart po to, kai šeštadienį įsigaliojo istorinis susitarimas tarp Irano ir didžiųjų galių.

„Irano raketų programa niekada nebuvo projektuojama taip, kad būtų kuriami pajėgumai nešti branduolinius ginklus“, – citavo Užsienio reikalų ministerijos atstovą spaudai Hosseiną Jaberą Ansari naujienų agentūra ISNA.

Atstovas pridūrė, kad Teheranas naujas ekonomines sankcijas vertina kaip „nelegitimias“.

JAV apie naujas sankcijas, susietas su Irano balistine programa, paskelbė sekmadienį, vos kitą dieną, kai buvo panaikintos baudžiamosios priemonės dėl šiitiškos respublikos atominės veiklos.

Kaip nurodė JAV iždo departamentas, į Amerikos juodąjį sąrašą buvo įtraukti penki Irano piliečiai ir bendrovių tinklas, įsikūręs Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir Kinijoje.

„Kaip jau paskelbta, Irano Islamo Respublika ... ryžtingai atsakys į tokią propagandą paspartindama savo legalią balistinę raketų programą ir didindama gynybinius pajėgumus“,  – sakė H. J. Ansari.